نخستین اقدام فراگیر برای عبور از اوج مصرف برق در قم انجام شد

قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم با اشاره به برگزاری مانور افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق در قم گفت: برگزاری این مانور نخستین اقدام فراگیر در سال‌جاری با محوریت عبور از پیک بار تابستان همزمان با سراسر کشور در قم می‌باشد.

به گزارش عصر جمعه ایرنا، مهدی آهنین‌پنجه در گفت و گویی با بیان اینکه این مانور با شعار تلاش صادقانه، خدمت بی‌منت به انجام رسید تعدیل روشنایی معابر، شناسایی و جمع‌آوری دستگاه‌های رمز ارز دیجیتال غیرمجاز و تعدیل روشنایی راه‌های بین‌شهری و اجرای طرح های رینگ و ایجاد قدرت مانور در شبکه را از جمله اهداف آن برشمرد. 

وی در ادامه به تشریح جزییات این مانور پرداخت و اظهار داشت: احداث ۲ خط جدید ۲۰ کیلوولت به طول پنج کیلومتر در محدوده بلوار سمیه و بلوار جدید برقعی به منظور تعدیل بار شبکه و کاهش بار پُست فوق توزیع حرم حضرت معصومه (س) از جمله برنامه‌های این مانور بود. 

مدیرعامل برق قم همچنین از احداث شبکه ۲۰ کیلوولت در بلوار حضرت معصومه به طول بیش از هزار و ۲۰۰ متر به منظور ایجاد قدرت مانور و تعدیل بار فیدرهای محدوده قلعه کامکار، شهرک فاطمیه، بلوار همت و بعثت خبر داد و احداث شبکه رینگ و ۲ مداره کردن شبکه فشار متوسط موجود به طول ۳۵۰ متر جهت افزایش قابلیت اطمینان و تعدیل و کاهش بار در بلوار شهید کریمی، محدوده مجتمع‌های مسکونی شقایق و لاله را نیز از دیگر اقدام‌های انجام شده در این مانور برشمرد. 

وی با اشاره به متعادل‌سازی شبکه روشنایی به صورت زیگزاکی در بلوار شهید صدوقی و ۳۰ متری توحید به جهت عبور موفق از پیک‌بار تابستان خاطرنشان کرد: به منظور مدیریت بار شبکه برای عبور از پیک‌بار تابستان این طرح بر اساس دستورالعمل‌های شرکت توانیر و همزمان با سراسر کشور در دستورکار اجرای نخستین مانور فراگیر شرکت قرار گرفته است.

آهنین‌پنجه افزود: برنامه شناسایی و جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز و جمع‌آوری دستگاه‌های تولید رمز ارز غیرمجاز نیز در طول اجرای این مانور مورد تاکید قرار داشت.

وی یادآور شد: در این مانور تعداد ۳۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین و ۱۱۰ نیروی عملیاتی در قالب ۳۰ اکیپ به مناطق مختلف شهر و استان اعزام شدند و به اجرای برنامه‌های از پیش تعیین شده اقدام کردند. 

مدیرعامل برق قم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در مجموع با اقدام‌های صورت گرفته و همچنین همراهی مردم و صاحبان صنایع بتوانیم از پیک‌بار تابستان امسال بدون اعمال خاموشی عبور کنیم.

 بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در قم وجود دارد و ۱۳ درصد برق این استان در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =