امام جمعه خرم‌آباد: حضور مردم در انتخابات به معنای همبستگی ملت است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده‌ ولی فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات به معنای همبستگی ملت ایران است و می تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی روز جمعه در دومین پیام جمعه در ماه مبارک رمضان افزود: دشمنان به گونه ای عمل می‌کنند که حضور مردم کمرنگ باشد اما ملت ایران همیشه نشان داده اند که در چنین صحنه ای به وظیفه خود که مشارکت حداکثری در انتخابات است عمل می‌کنند.

وی اظهار داشت: کسی منکر مشکلات در کشور شامل تورم،بیکاری و گرانی نیست این دسته از مشکلات در کشور ما وجود دارد و در خیلی از کشورهای دنیا هم وجود دارد و یکشنبه های پاریس معروف است و بیش از یک سال است که مردم به خیابان ها می آیند و اعتراض می کنند و از سوی پلیس مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه مشکلات در همه جای کشورها وجود دارد، گفت: اما ما ملتی ممتاز و سرآمد هستیم و راهکار حل مشکلات کشور، مشارکت حداکثری و انتخاب بهترین برای ریاست جمهوری و بهترین ها برای شورای اسلامی شهر و روستا به لحاظ تدین، تعهد و کارآمدی است.

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: با وجود همه تحریم ها در ایران ماهواره به فضا فرستاده شد و دشمنان تحت عنوان برجام با ما وارد مذاکره شدند و ما به تعهدات خودمان عمل کردیم ولی آنها عمل نکردند و در این جهت هم همچنان باید هوشیار باشیم و انواع توطئه‌های نظامی و تحریم اقتصادی علیه ایران انجام دادند و برای اینکه نظم کشور را به هم بزنند اما این نظام، امنیت کشور را حفظ کرده است.

وی اضافه کرد: یک رییس جمهوری متدین و کارآمد باید بتواند ارتقا و پیشرفت را برای مردم به ارمغان بیاورد. رییس جمهوری می‌تواند در این مقطع حساس کشور را به نقطه مطلوب برساند که علاوه بر تدین،تعهد و التزام عملی به اسلام، دارای دانایی، توانایی و کارآمدی لازم در پیشبرد به امور مادی، معنوی و فرهنگی مردم باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی در ادامه اضافه کرد: نیاز جامعه امروز ما وحدت است و همه امکانات را برای رسیدن به هدف آماده کنیم، البته نصرت نهایی از آن خداوند است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شهرهای استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و در این ماه مبارک رمضان کادر درمانی در حال مجاهدت هستند و بر ما لازم است که رعایت اصول و مقرراتی که ستاد ملی و استانی کرونا اعلام می کند به آن عمل کنیم،  استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی نیز ضروری است و عدم حضور در اجتماعاتی که باعث می شود که چرخه این ویروس همچنان ادامه پیدا کند از اینگونه اجتماعات اجتناب کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: بنا بر اعلام مسئولان بهداشتی تا حدود ۶ ماه دیگر اگر مقررات را رعایت کنیم با تزریق واکسن کرونا تقریبا همه مردم واکسینه و مصون خواهند شد بنابراین باید مقررات را رعایت کنیم تا باعث نشود عزیزانی به واسطه این ویروس جان خود را از دست بدهند.

وی تصریح کرد: مساله مهم امروز ما انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا است و از مهمترین وقایعی است که پیش روی ملت ماست، انتخابات یک روز انجام می‌شود اما در این یک روز یک نفر یا کسانی را برای مدت چهار سال سرنوشت شهر حاکم می‌کنیم که اقدامات آنها نه تنها در این چهار سال بلکه تا سال های زیادی برای کشور ما باقی می ماند.
وی تاکید کرد: امروز هیچ رخدادی در جهان بدون حضور ملت ایران حل نمی‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم از شوراهای اسلامی شهر انتظار دارند که در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برسرکار می آیند کاستی های گذشته را جبران کنند و این وضعیتی که شهرهای ما به لحاظ حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی دارا هستند بتوانند به میزانی که در مواد و تبصره ها وظیفه برای آنها محول شده است در این جهت راهگشا باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =