۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84306116
۰ نفر

برچسب‌ها

متلاشی شدن یک کانون حزب التحریر در منطقه سیبری روسیه

مسکو - ایرنا- سازمان امنیت فدرال روسیه از متلاشی شدن یک کانون حزب التحریر که در روسیه سازمان تروریستی شناخته می شود، خبر داد.

به گزارش ایرنا، سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) امروز (جمعه) در بیانیه ای اعلام کرد: ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه در استان های کمرووا و نووسیبیرسک (در منطقه سیبری) با همکاری ماموران گارد ملی روسیه از فعالیت یک کانون سازمان تروریستی بین المللی حزب التحریر جلوگیری کردند.

در این بیانیه با اشاره به دستگیری شماری از اعضای این گروه تروریستی، تعداد دقیق افراد دستگیر شده اعلام نشده است.

خبرگزاری ریانووستی با اشاره به فیلمی که از لحظه دستگیری این افراد از سوی دفتر روابط عمومی سازمان امنیت روسیه تهیه شده است خاطرنشان کرد که دست کم سه نفر از این افراد دستگیر شدند.

روز سی ام بهمن ماه سال ۹۹ نیز سازمان امنیت فدرال روسیه از دستگیری شماری از اعضای گروه افراطی حزب التحریر در ۱۰ منطقه روسیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، اغلب کشورهای منطقه از سال ۲۰۰۳ تاکنون از حزب التحریر به عنوان یک سازمان تروریستی در کشورشان یاد می کنند و بر همین اساس فعالیت آن را غیرقانونی می‌دانند.

تحلیلگران معتقدند که افراد این گروه به دستور برخی عوامل خارجی در منطقه فعالیت‌های غیرقانونی می‌کنند و به دنبال ایجاد یک خلافت مذهبی و سرنگونی حکومت های مرکزی در این منطقه با استفاده از شیوه‌های تروریستی هستند. 
این افراد علاوه بر تلاش برای ایجاد شبکه مخفی تروریستی در منطقه، به یارگیری و جذب افراد برای اعزام به کشورهای خاورمیانه برای اقدامات تروریستی می‌پردازند.

البته فعالیت این گروه افراطی با گرایش سلفی گری صرفا به آسیای میانه و قفقار محدود نمی شود، بلکه به جنوب آسیا و نیز جنوب شرق آسیا نیز کشیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha