فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد قشم شفاف و هوشمند می‌شود

قشم- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای پاسخگویی به مردم و گردشگران جزیره قشم، فعالیت‌های این سازمان شفاف، هوشمند و استانداردسازی می‌شود.

علی درویش‌پور روز جمعه در آیین معرفی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: ایجاد و توسعه بستر گردشگری، رونق اقتصادی و پاسخگویی به مردم و خدمت‌گیرندگان باید به صورت همزمان انجام شود تا از هرگونه تخلف و رانت جلوگیری شود.

وی ادامه داد: ریل‌گذاری خدمت‌رسانی در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد به شیوه‌ای صحیح انجام شده است و در مدت باقی‌مانده از دولت، در همان مسیر گام برمیداریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: توسعه خدمات به مردم، گردشگران وسرمایه‌گذاران با تقویت منابع پایدار و باز تعریف آن دنبال می‌شود.

وی اظهار کرد: توسعه متوازن باید در سایه وفاق و همدلی انجام شود که در جزیره قشم این همدلی به ویژه در وحدت شیعه و اهل سنت شکوفا شده است.

درویش‌پور در پایان تاکید کرد: موقعیت ویژه و استراتژیک جزیره در منطقه و وجود ظرفیت‌های بی‌نظیر طبیعی، معادن، نفت و گاز، فرهنگ و آیین‌های چندصدساله بومی و منطقه‌ای، قشم را به ظرفیتی پایان ناپذیر برای فعالیت اقتصادی تبدیل کرده است و در این راستا برنامه ریزی ویژه ای انجام می‌شود.

آیین معارفه درویش‌پور به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، امامان جمعه شیعه و اهل سنت، فرماندارو دیگر مسوولان شهرستان قشم عصر جمعه در تالار آیینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این جزیره و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha