تاکید برای رفع مشکلات حقوقی شهروندان ایرانی در امارات

تهران- ایرنا- معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در نشست وبیناری مسئولان این معاونت با وزارت امور خارجه و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات بر رفع مشکلات حقوقی شهروندان ایرانی در این کشور تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی در این نشست با بیان فراهم آوردن بستر لازم برای دسترسی سریع و آسان مردم از جمله شهروندان ایرانی در خارج کشور به حقوق خود، اظهار داشت: در پرتو اجرای مفاد سند تحول قضایی و تأکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم میدان‌ داری دستگاه قضایی در استیفای حقوق مردم و منتظرنماندن برای دریافت شکایت و دادخواست، معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه در سال جاری رفع موانع دستیابی مردم به حقوق خود در ارتباط با خارج کشور را در دستورکار قرار داد.

به گفته وی، این نشست در چارچوب بررسی عوامل بروز مشکلات حقوقی و قضایی شهروندان ایرانی در امارات متحده عربی و با هدف رفع موانع برای استیفای حقوق مردم در ارتباط با شهروندان ایرانی که در این کشور به سر می‌برند برگزار شد.

در این نشست که علی باقری کنی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و سید محمد حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات حضور داشتند، سرکنسول ایران در دبی، مسئول کنسولگری ایران در ابوظبی و مدیرکل همکاری‌های حقوقی و قضایی قوه قضاییه به بیان اشکال‌ها و کاستی‌ها در حوزه‌های مقررات و اجرا پرداختند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha