۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84306091
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح همای رحمت هلال احمر در پاکدشت آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان پاکدشت گفت: طرح همای رحمت ویژه کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا با کمک داوطلبین و خیرین شهرستان پاکدشت آغاز شد.

علی کاظم زاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح ملی همای رحمت همزمان با آغاز ماه رمضان و در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا و کم برخوردار شناسایی شده توسط جمعیت هلال احمر اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: این طرح با همت و مشارکت داوطلبین و بهره‌گیری از توان خیرین و کمک‌های عام المنفعه نیکوکاران اجرایی می‌شود و در مرحله نخست ۲۰۰ سبد غذایی به ارزش هر سبد ۷ میلیون ریال با حفظ کرامات انسانی بین خانواده‌های شناسایی شده توزیع شد.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ انفاق و ارزش‌های انسان دوستانه به تأسی از تعالیم الهی در راستای کمک به نیازمندان به ویژه خانواده‌های متضرر از کرونا با بهره‌گیری از ظرفیت خانه‌های هلال در روستاها، در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی و تقویت مسئولیت اجتماعی است.

کاظم زاده با اشاره به مشکلات اقتصادی اخیر و تعطیلی مراکز کسب و کار و کاهش فعالیت‌ها به دلیل شیوع کرونا افزود: جمعیت هلال‌احمر به منظور رفع بخشی از مشکلات معیشتی خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا و دستگیری از اقشار کم توان، بسته‌های معیشتی را تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری افزود: جمعیت هلال‌احمر پاکدشت در نظر دارد در مرحله بعدی اجرای طرح همای رحمت، اقدام به تهیه کپسول‌های اکسیژن کرده و در اختیار بیماران کرونایی قرار دهد.

وی یادآور شد: سال گذشته بیش از هزار  و ۵۰۰ بسته غذایی، هر بسته به ارزش ۷ میلیون ریال از محل کمک‌های داوطلبانه مردم و خیرین نیک اندیش تهیه و بین خانواده زنان سرپرست خانوار، ایتام، افراد کم برخوردار و آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

جمعیت هلال احمر شهرستان پاکدشت دارای ۲ پایگاه امداد جاده ای که ۱۱ نفر نیروی امدادی به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی و بیش از یک‌هزار نیروی داوطلبِ آماده همکاری است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =