هفته هرمزگان بستری برای معرفی این منطقه در سطح ملی و بین المللی است

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: هفته هرمزگان دردر واقع بستری است که از طریق آن می‌توان ظرفیت‌ها و استعدادهای این منطقه را در سطح ملی و بین المللی به همگان معرفی کرد.

رضا کمالی زرکانی  روز جمعه در پیامی با تبریک فرا رسیدن هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس به مردم استان افزود: هفته هرمزگان تجلی ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان در تمامی حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، اقتصادی، تجاری، صنعت، کشاورزی، شیلات و غیره است.
وی بیان داشت: این هفته در واقع نماد همدلی، اتحاد، همگرایی و همزیستی مردم هرمزگان در طول تاریخ است که توانسته‌اند در ارتباط با فرهنگ‌های همجوار و حتی ملت‌های آفریقا و شرق دور، فرهنگ، باورها، ارزش‌ها و آداب  و رسوم خود را در گستره ی وسیعی از جهان بسط و گسترش دهند و در این مراوده نیز فرهنگ خود را به زیور زیبایی بیارایند.
این مسوول فرهنگی اظهارداشت: خلیج فارس آبراهه ای بوده که هرمزگان را به جهان خارج متصل کرده و فرهنگ  این استان توانسته به اقصی نقاط جهان راه یابد و ضروریست به این نقش در طول تاریخ توجه بیشتری شود و هفته هرمزگان نیز با همین نگرش ایجاد و برنامه ریزی شده است.
کمالی زرکانی به شرایط ویژه نخستین دوره هفته هرمزگان اشاره کرد و گفت: در ستاد این رویداد مهم و با مشارکت همه دستگاه ها، صنوف و تشکل‌های مردمی ده ها برنامه، جشنواره و نمایشگاه متعددی طراحی و مصوب شد و از لحاظ اجرایی نیز تا حدود زیادی پیشرفت داشت که به دلیل شرایط ویژه استان و شیوع کرونا، برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی در پایان از حمایت‌های ویژه امام جمعه بندرعباس، استاندار هرمزگان و دیگر نهادها و تشکل‌های مردمی در برگزاری گرامیداشت هفته هرمزگان و روز ملی خلیج فارس قدردانی کرد.
چهارم تا نهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته هرمزگان نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha