۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84306066
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه موقت مشهد: توان ما بیش از قدرت دشمن است

مشهد- ایرنا- امام جمعه موقت مشهد گفت: با اینکه دشمن با استفاده از برخی مولفه‌های اقتصادی و نظامی توان خود را بی مثال معرفی می‌کند اما بهتر می‌داند که قدرت و توان ما برتر است.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: قدرت ما، تجربه بیش از ۴۰ سال است زیرا در طول این سالها دشمن با تمام مولفه‌های قدرت خود سعی در شکست ما داشته ولی تاکنون به نتیجه دلخواه خود نرسیده است.

وی ادامه داد: دشمن با ایجاد آشوب و مکر و حیله هایی همچون ایجاد بیش از هزار و ۵۰۰ تحریم برای ما زحمت هایی ایجاد کرد ولی باز هم نتوانست کار خود را پیش ببرد.

امام جمعه موقت مشهد گفت: اکنون قدرت آمریکا بعد از ۴۲ سال کمتر از توان و قدرت ما شده است و این در حالی است که  قدرت ما نسبت به او در حال افزایش است.

وی افزود: نظام و حکومت اسلامی ایران بر مبنای اسلام اصیل و با رهبری فردی که نزدیک ترین رفتار را به معصومین (ع) دارد هدایت می‌شود و مستحکم است زیرا قوانین آن از اسلام جوشیده است.

حجت الاسلام فرزانه یکی دیگر از مولفه های قدرت کشور را نیروهای مسلح دانست و ادامه داد: نیروهای مسلح ما علاوه بر در اختیار گرفتن توان نرم افزاری و سخت افزاری با معنویت نیز مانوس هستند و افراد توانمندی همچون شهید سلیمانی نمونه‌ای از افرادی هستند که دنیای استکبار را به لرزه درآورده‌اند.

وی گفت: اسلام جوانان متدین و فداکار پرشوری همچون حیدریون، فاطمیون، زینبیون، انصار الله و حزب الله در خط مقاومت دارد که مانند کانون آتش فُجّار در جای جای جهان رشد کرده‌اند و در روز نیاز امکان از پای درآوردن دشمن را دارند.

امام جمعه موقت مشهد افزود: اداره زندگی مردم باید به وسیله اسلام و در قالب یک نظام حکومتی باشد و گرنه اسلام آمریکایی که دین و سیاست را از هم جدا می‌داند هیچ خاصیتی ندارد. 

وی همچنین ادامه داد: برخی افراد و تشکل‌های سیاسی فعالیت هایی انجام می دهند که به نفع و خواسته دشمن است به عنوان نمونه استفاده برخی افراد از رانت‌های اطلاعاتی و اقتصادی یا ایجاد تنش های اقتصادی در بازارهای سرمایه همچون بورس در خط دشمن و به نفع دشمن است. 

حجت الاسلام فرزانه با بیان اینکه احزابی که در خط دشمن کار می‌کنند با تشکیل باند به نفع خود سعی در تخریب سایر افراد و احزاب توانمند دارند گفت: آنها به جای ارائه برنامه و نشان دادن توان خود به گونه‌ای رفتار می‌کنند که باعث شده است رهبر معظم انقلاب تاکنون چندین بار تذکر جدّی به آنها بدهد.

وی افزود: این احزاب و افراد وقتی به قدرت می‌رسند از افراد توانمند سایر جناح ها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنند و گاهی افرادی را که هیچ تخصصی ندارند بر روی کار می‌آورند.

امام جمعه موقت مشهد ادامه داد: آنها نفع مردم و جامعه را در نظر نمی‌گیرند و گاهی افراد بدون تخصص را به عنوان چهره برتر معرفی می‌کنند و با بزرگ نمایی آنان سعی دارند چهره افراد توانمند را تخریب کنند. 

وی گفت: این احزاب و گروه ها وقتی به قدرت می‌رسند حکومت را مانند ملک شخصی خود می‌دانند و سعی می‌کنند حکومت از دست آنها خارج نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha