۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 84306016
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر برق عراق به تهران سفر می‌کند

بغداد - ایرنا - سخنگوی وزارت برق عراق با اعلام اینکه وزیر برق این کشور هفته آینده به تهران سفر می‌کند، پیش‌بینی کرد در جریان این سفر توافقات جدیدی میان دو کشور در حوزه انرژی انجام شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا ، عراق در حوزه انرژی توافقاتی با تهران دارد که بر اساس آن بخشی از نیازهای داخلی خود همچون گاز و برق را تامین می‌کند.

در همین پیوند سخنگوی وزارت برق عراق گفت که وزیر برق کشورش هفته آینده برای رایزنی و عقد توافقات جدید عازم جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
"احمد موسی العبادی" به تلویزیون دولتی عراق (العراقیه) گفت که محور اصلی برنامه سفر کاری "ماجد مهدی حنتوش" وزیر برق عراق به ایران تامین گاز برای نیروگاه‌های تولید برق است.

وی اظهار داشت: وزیر برق عراق با وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در خصوص صدور گاز به عراق رایزنی خواهد داشت و احتمالا توافق جدیدی بین دو کشور منعقد و امضا می‌شود.
وی در پاسخ به اینکه چرا سوخت نیروگاه‌های برق عراق از نفت خام نیست؟ افزود: استفاده از  نفت خام مقرون به صرفه نیست و باید روزانه یک میلیون بشکه نفت تامین کرد که جزو سهمیه‌بندی اوپک به شمار می رود و عراق ضرر خواهد کرد.
به گفته وی، در شرایط حاضر واردات گاز از ایران مقرون به صرفه تر است.

العبادی اوایل فروردین ماه گذشته نیز گفته بود مطالبات تهران آماده پرداخت است و عراق خواهان واردات بیشتر انرژی از ایران در حوزه انرژی است.  
به گزارش ایرنا در پی بالا رفتن دما در عراق تمام بخشهای این کشور با کاهش محسوس برق مواجهند بطوریکه چند نوبت در شبانه روز برق تمام بخشها اعم از اداری، خانگی و غیره قطع می‌شود. 

طی روزهای اخیر که دمای هوا در بغداد از مرز ۴۰ درجه سانتی گراد گذاشت تا چهار نوبت قطعی برق با میانگین زمانی ۲ ساعت گزارش شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =