ماموریت های کرونایی اورژانس البرز بیش از پنج برابر شده است

کرج - ایرنا - سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که به علت افزایش شمار مبتلایان به کووید۱۹، ماموریت های اورژانس البرز نسبت به اسفندماه سال گذشته بیش از پنج برابر شده است.

دکتر مهرداد بابایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون روزانه بیش از ۲۰۰ ماموریت توسط آمبولانس های اورژانس برای جابه جایی بیماران کووید ۱۹ درسطح استان انجام می شود .

وی ادامه داد: این روزها با حجم زیادی از بیماران کووید ۱۹ در سطح استان به ویژه مراکز درمانی و بیمارستانی مواجه هستیم که امیدواریم با همکاری بیشتر مردم بتوانیم موج خطرناک چهارم کرونا را مهار کنیم.

بابایی اظهار داشت : مراجعه  بیماران کووید ۱۹ به مراکز درمانی استان به بیش از سه هزار نفر در روز  رسیده که حاکی از شدت و سرعت ابتلا به این بیماری است .

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت: اکنون بیش از یک هزارو ۱۰۰ بیمار کووید ۱۹ در تخت های بیمارستانی البرز بستری هستند که به علت ازدحام بیماران کووید۱۹ هر روز شماری از تخت های سایر بخش های درمانی به این بیماران اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: تاکنون  یک هزارو۵۰۰ تخت برای بستری بیماران کووید۱۹ در البرز اختصاص یافته و ۲۰۰ تخت نقاهتگاهی نیز آماده شده  ضمن آنکه تعداد تخت های نقاهتگاهی البرز تا ۵۰۰ تخت قابل افزایش است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان داشت: افزون  بر راه اندازی نقاهتگاه ها، یک بیمارستان صحرایی در استان پیش بینی شده است.

وی یاد آور شد که از مجموع هفت شهرستان تابعه استان البرز ، شهرستان کرج  قرمز پر رنگ، چهارشهرستان ساوجبلاغ ، فردیس ، نظرآباد و چهارباغ قرمز و ۲ شهرستان طالقان و اشتهارد نارنجی کرونایی هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بخشی از بیماران سرپایی کووید۱۹ به قرنطینه خانگی اعزام می شوند که البته زیر نظر پزشکاران قرار دارند.

وی در خصوص وضعیت دارویی استان بیان داشت : دراین زمینه  مشکل خاصی وجود ندارد و ۶۵ داروخانه به توزیع اقلام دارویی کووید ۱۹ در البرز اختصاص یافته است.

بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ البرز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به تخت های بستری انتقال یافته اند که حدود سه هزار و۲۵۰ نفر آنان جان باخته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha