مذاکره با ۲ موسسه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در خراسان‌ جنوبی

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از مذاکره با ۲ موسسه اقتصادی بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مطلوب استان و زمینه‌های فراهم شده برای سرمایه‌گذاران، رغبت برای حضور و فعالیت وجود دارد.

"محمد فرهادی" روز جمعه به رسانه‌ها اظهار داشت: این مذاکرات پیرو تاکید استاندار خراسان جنوبی و در راستای اهداف و برنامه‌های ستاد توسعه خاوران صورت گرفت.

وی افزود: در این مذاکرات ضمن معرفی ظرفیت‌های استان و مزیت‌های سرمایه‌گذاری، طرح‌هایی که به همت مدیران حوزه اقتصادی استانداری در ستاد توسعه خاوران تهیه شده بود، ارائه شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از این موسسات، شرکت ساختمانی خورشید درخشان هشتم توس از زیرمجموعه‌های موسسه اعتباری ملل است که به عنوان یک هلدینگ اقتصادی، ساختمانی، تجاری، اقامتی و گردشگری با هدف جهش اقتصادی در رشته‌های مختلف تخصصی ساختمانی فعالیت می‌کند.

وی گفت: طی گفت و گو با مدیرعامل موسسه مالی اعتباری ملل، از پروژه بزرگ جهان مال در مشهد نیز بازدید شد و رایزنی برای حضور در طرح‌های سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی و ارائه طرح‌های پیشنهادی ستاد توسعه خاوران از مهمترین اهداف این دیدار و بازدید بود.

فرهادی افزود: از این مجموعه برای حضور در استان و اطلاع از وضعیت موجود زمینه‌های سرمایه‌گذاری دعوت شد.

وی نشست تخصصی با مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری پارسه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: در این جلسه ضمن معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش مسکن و طرح‌های عمرانی استان، از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این مجموعه گفته شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با ورود ابر سرمایه‌گذاران و تاکید استاندار بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در طرح‌های اقتصادی مبتنی بر قابلیت‌های استان، آینده روشنی برای توسعه استان وجود دارد.

مشکلی برای ساخت و ساز در رحیم‌آباد وجود ندارد

وی همچنین گفت: با تدابیری که اندیشیده شد، در حال حاضر هیچ مشکلی برای ساخت و ساز در محله رحیم‌آباد بیرجند وجود ندارد.

فرهادی در تشریح اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات اهالی رحیم‌آباد بیان کرد: حسب دستور استاندار، جلسات ویژه‌ای برای رفع موانع موجود در مسیر بهسازی رحیم‌آباد برگزار شد و با توجه به واقع شدن این منطقه در حریم درجه یک میراث فرهنگی و در حریم ساختمان استانداری، ساخت و ساز مردم با مشکلاتی مواجه شده بود.

وی افزود: موانع موجود، تامین زیرساخت‌ها و ارائه خدمات را برای دستگاه‌ها به ویژه شرکت گاز غیرممکن کرده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: طی جلسات متعددی که با حضور کارشناسان دفتر فنی و حراست استانداری برگزار شد، در راستای رفع مشکلات و تسهیل شرایط برای شهروندان و دستگاه‌ها، مجموعه ضوابطی براساس قوانین موجود تدوین شد.

وی اظهار داشت: نکته تاکیدی در این ضوابط این است که ساخت و سازها باید تابع قوانین میراث فرهنگی باشد تا مشکلاتی برای باغ رحیم‌آباد که ثبت آثار ملی است، ایجاد نکند.

فرهادی افزود: این ضوابط ابلاغ شده است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به شهرداری نسبت به نوسازی ملک خود اقدام کنند و بر این اساس دستگاه‌ها نیز می‌توانند برای تامین زیرساخت‌های لازم در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای ساخت و ساز در رحیم‌آباد وجود ندارد و مردم می‌توانند برای اخذ پروانه به شهرداری مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha