اخبار کوتاه از شمال آذربایجان غربی

ارومیه – ایرنا -آغاز طرح مردم‌یاری هنگ مرزی شهرستان‌های ماکو و چالدران، ادامه کمک‌های مومنانه در ماکو و اهدای چهار سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در شوط مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته در شمال آذربایجان‌غربی است.

فرمانده هنگ مرزی ماکو و چالدران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز طرح مردم یاری این هنگ در روستاهای صفر مرزی ۲شهرستان اظهار داشت: اجرای این طرح با عنوان امنیت، سلامت و نشاط بهاری در روستاهای صفر مرزی ماکو و چالدران با ارائه انواع خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مشاوره، پایش سلامت و تحویل دارو به صورت رایگان آغاز شد.

سرهنگ شیرزاد حاجی زاده افزود: این طرح در راستای طرح مردم یاری خود را در قالب ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در روستاهای صفر مرزی شروع شده و تا پایان سال‌جاری در تمام روستاهای صفر مرزی ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در قالب پویش مردمی و کمک‌های مومنانه در ایام ماه مبارک رمضان  نیز ۸۰ بسته در مجموع به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

وی ادامه داد: در کنار اجرای این طرح بسته‌های فرهنگی شامل نوشت افزار و اقلام فرهنگی نیز در بین روستاهای مورد هدف توزیع می‌شود.

ادامه کمک‌های مومنانه در ماکو

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: در ادامه کمک‌های مومنانه در ماه مبارک رمضان ۱۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

محمد محمدنژاد اضافه کرد: این بسته های معیشتی در قالب بسته های غذایی لازم و ضروری به همت موسسه خیریه رهروان حضرت علی اکبر(ع) تهیه و با همکاری و زیر نظر این اداره بین نیازمندان ماکو توزیع شد.

وی ادامه داد: این بسته‌ها جمعا به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال شب گذشته بسته بندی و توزیع شد.

اهداء ۴ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در شوط

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان شوط در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  این جهیزیه در قالب تسهیل ازدواج آسان و با مشارکت قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا (ع) تامین شده بود، به چهار نو عروس نیازمند شهرستان شوط اهدا شد.

سرهنگ پاسدار احمد رمضانی با بیان اینکه جهیزیه ها شامل هشت قلم لوازم خانگی منزل از جمله یخجال، فرش، اجاق گاز و لوازم ضروری زندگی است، افزود: برای تهیه آنها یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

شهرستان های ماکو، شوط و چالدران از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =