بیش از ۱۳ هزار عمل جراحی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد

تبریز- ایرنا- رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: این بیمارستان از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹، به عنوان مرکز اصلی مراقبت از بیماران کرونائی آذربایجان‌شرقی، خدمات درمانی ارائه کرده و با این وجود طی ال گذشته بیش از ۱۳ هزار مورد عمل جراحی در این مرکز با موفقیت انجام شده است.

مسعود فقیه دینوری روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیشترین تعداد عمل جراحی را گروه‌های جراحی ارتوپدی و توراکس و پس از آن گروه ارولوژی به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر انجام اعمال جراحی متعدد در این مرکز طی یک سال گذشته، کلیه خدمات درمانی تشخیصی به صورت مداوم ارائه شده و بیماران به سایر مراکز درمانی ارجاع داده نشده‌اند.

دینوری اضافه کرد: بزرگترین مرکز دیالیز خاورمیانه با دارا بودن بیش از ۱۲۲ تخت دیالیز نیز در این مرکز تعطیل نشده و اکنون با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به بیماران دیالیزی خدمت عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمات اورژانسی این مرکز با تفکیک اورژانس کرونائی و غیرکرونائی فعال است، ابراز داشت: مرکز امام رضا (ع) تبریز بزرگترین مرکز آموزشی درمانی شمال‌غرب کشور بوده و بزرگترین ساختمان اورژانس این منطقه را داراست به همین دلیل درصد قابل توجهی از مراجعه‌های اورژانسی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز هم‌اکنون با بیش از ۲۰۰ بیمار کرونائی بستری، درصد قابل توجهی از رسیدگی به بیماران کرونائی این کلانشهر را به خود اختصاص داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha