۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84305946
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه: لواسانات باید برای مفسدان و متخلفان ناامن شود

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات در پی تشکیل دادسرای عمومی انقلاب در این بخش تاکید کرد: با توجه به اینکه با اقدامات اخیر رسانه‌ای و قضائی شهر لواسان برای مفسدان و متخلفان ناامن شده است، بر روستاها و حواشی شهر متمرکز شده‌اند که باید از بروز و پیشرفت فساد در آن نواحی پیشگیری کنیم.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه دفتر امام جمعه لواسانات، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در دیدار عباس نوروزی، نخستین دادستان لواسانات، ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی توفیق، گفت: گروهی در منطقه مافیا تشکیل داده و فساد می‌کنند که بنا بر مصلحت نظام تنها برخی از آن‌ها رسانه‌ای می‌شود و انتظار داریم مرجع قضائی با برخورد جدی منطقه را برای مفاسد ناامن سازد.

وی افزود: «بنده به آقای رئیسی هم عرض کردم، اگر لواسان را پایلوت مبارزه با فساد و برخورد قاطع با متخلفان قرار دهید، تجربه‌ای برای موفقیت در سراسر کشور می‌شود.»

امام جمعه لواسان خاطرنشان کرد: سرعت و جدیت در کار بسیار مهم است؛ برای حصول نتیجه در منطقه نیازمند نیروهای جوان، انقلابی و جهادی هستیم که در آستانه بازنشستگی و خدمت محتاطانه و محافظه‌کارانه نباشند.

وی در خصوص تخلفات حوزه ساخت‌وساز و تصرف اراضی ملی و زمین‌های کشاورزی به پدیده ناپسند تبعیض اشاره کرد و گفت: متاسفانه یکی از عوامل آزاردهنده در لواسانات تبعیض در گزارش تخلفات، صدور و اجرای حکم تخریب است. خانه‌های روستایی در حالی بر سر بومیان خراب می‌شود که ویلاها و کاخ‌های صاحبان زر و زور پابرجا مانده است‌.

لواسانی خاطرنشان کرد: اهمال‌کاری دستگاه‌های متولی و برخی از کارکنان ادارات که دور زدن قانون را به متخلفان یاد می‌دهند، تاثیر به‌سزایی در بروز تخلفات دارد.

وی خطاب به دادستان لواسانات ابراز کرد: قطعاً بازدید میدانی شما از تمام مناطق، تخلفات و ظلم‌هایی که صورت می‌گیرد، می‌تواند به تسلط شما در کار و بهبود شرایط کمک کرده و مردم را نیز امیدوار کند.

امام جمعه لواسان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: «توقع ما که رئیس محترم قوه قضائیه هم قول دادند، تشکیل شعبه امر به معروف و نهی از منکر است که اکنون متدینین دغدغه‌مند منطقه خواستار آن هستند تا به صورت ویژه به معضلات فرهنگی اجتماعی متعددی از جمله بی‌حجابی علنی، سگ‌گردانی، اشرافی‌گری و ... که با آن‌ها مواجه هستیم، رسیدگی شود.»

وی افزود: پلیس امنیت، نیروهای بسیج و مردمی، و جمعی از طلبه‌های جوان و انقلابی برای اقدامات جدی در این حوزه اعلام آمادگی کرده‌اند و همراه مرجع قضائی خواهند بود.

دادستان لواسانات نیز در این دیدار اظهار داشت: ارتقاء حوزه قضائی نیز در راستای تحقق درخواست‌های شما در دیدار با رئیس قوه قضائیه صورت گرفته است. خیلی مهم است امام جمعه شهری که در آن فعالیت قضائی می‌کنیم، چه روحیه‌ای داشته باشد که بحمدالله شما مایه اتکا مردم هستید و دغدغه‌های خود را به شما انتقال می‌دهند و می‌دانند ترتیب اثر می‌دهید و مسائل را بدون تعارف با مسئولان و در رسانه ملی مطرح می‌کنید.

نوروزی گفت: بنده نیز بسیجی‌وار و بدون هراس به میدان آمده‌ام تا ان‌شالله فضا را برای تخلف ناامن سازیم؛ سعی ما این است تا اهل شعار نباشیم و کار کنیم.

وی تاکید کرد: در جلسه معارفه اعلام شد با هر نوع ترک فعل و اهمال‌کاری مسئولان برخورد جدی خواهیم داشت و اگر تخلفی را دیر گزارش دهند و اسباب بروز و پیشرفت فساد شوند، برای آن‌ها پرونده قضائی تحت عنوان تسهیل در وقوع جرم، معاونت در جرم و یا اهمال در انجام وظیفه تشکیل خواهیم داد.

نوروزی خاطرنشان کرد: سگ‌گردانی، کشف حجاب، اشرافی‌گری و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی مورد حساسیت دادستانی است.

دادستان لواسانات گفت: در حال راه‌اندازی سامانه‌ای جامع هستیم که به اطلاع عموم خواهد رسید؛ از شهروندان نیز دعوت می‌کنیم تا تخلفات را به مرجع قضائی گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاح دادسرای ویژه بخش لواسانات با حضور دادستان کل کشور و رئیس کل دادگستری استان تهران ۳۱ فروردین ماه برگزار شد.

در این مراسم عباس نوروزی که دادیاری دادسرای ویژه روحانیت تهران و بازپرسی دادسرای تهران را در کارنامه فعالیت دارد، به عنوان اولین دادستان بخش لواسانات معارفه گردید و با توجه به اهمیت بخش لواسانات و پرونده‌های موجود در آن، این حوزه قضایی به دادگستری ارتقا یافت.

لواسانات از توابع شهرستان شمیرانات به مرکزیت شهر لواسان، دارای ۲۰ روستا و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =