۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84305944
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت گل محمدی در تایباد آغاز شد

مشهد- ایرنا- برداشت گل محمدی از سطح ۳۷۰ هکتار کشتزارهای شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در حال حاضر میانگین برداشت گل محمدی در مزارع مستعد این شهرستان ۲ تن در هر هکتار است. 

جواد اعتضادی افزود: باتوجه به کمبود منابع آب و افت ذخایر زیرزمینی این شهرستان، کشت این محصول در این منطقه نسبت به سال گذشته ۵۰ هکتار کاهش یافته است.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد گل محمدی تایباد در زمین‌های دشت خیرآباد و بخش میان ولایت کاشته می‌شود و این گیاه دارویی ۹۰ خانوار بهره‌بردار در این شهرستان دارد.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد مزارع این محصول به روش نوین آبیاری کشت می‌شود و ۱۰۰ درصد این مزارع بارور است.

وی به فصل برداشت این محصول اشاره کرد و افزود: همه ساله برداشت این محصول در اواخر فروردین ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد و در سال گذشته افزون بر هزار و ۲۰۰ تن گل محمدی در این شهرستان برداشت شد.

اعتضادی ادامه داد: در حال حاضر یک واحد گلابگیری در این شهرستان فعال است که روزانه پنج تن گل محمدی را به گلاب تبدیل می کند.

شهرستان تایباد با ۴۳ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی یکی از قطب‌های کشاورزی استان خراسان رضوی است و سالانه بیش از ۲۸ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می شود.

این شهرستان ۱۳۸ هزار نفری در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha