زائرسرای میرجاوه سیستان و بلوچستان الگوی ساخت مجتمع‌های بین‌راهی شود

زاهدان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: زائرسرای میرجاوه الگویی برای ایجاد مجتمع های بین راهی در مقیاس کوچک قرار گیرد.

به گزارش ایرنا ثریا سیدزاده روز جمعه در نشست شورای اقامه نماز اظهارداشت: فرمانداران و بخشداران از زائرسرای میرجاوه که توسط آستان قدس رضوی اجرا شده بازدید و با استفاده از ظرفیت خیران برای ساخت مجتمع‌های بین‌راهی با الهام گرفتن از این الگو، در مقیاس‌های کوچکتر در سیستان و بلوچستان اقدام کنند.
وی افزود: باید تلاش کنیم تا از ظرفیت آستان قدس رضوی برای ایجاد چند مجتمع بین‌راهی در سطح جاده‌های سیستان و بلوچستان از جمله در مسیر زاهدان-بم استفاده کنیم.

معاونتوسعه‌مدیریت‌ومنابع استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: تلاش کردیم در شرایط حاکم کرونا و تاثیرگذاری آن بر اجتماعات برگزاری اقامه نماز از ظرفیت‌های استان  استفاده بیشتری ببریم و بدین منظور از ظرفیت‌های پارک علم وفناوری برای اشاعه فرهنگ نماز در ابعاد مجازی استفاده کردیم و پارک سامانه‌ای با محتوای غنی در بحث ترویج فرهنگ نماز طراحی کرده که می‌تواند مورد استفاده همگان قرار گیرد.
لازم به ذکر است در این نشست مسائلی از جمله امکانات و فاصله و تعداد مجتمع‌های بین‌راهی در  سیستان و بلوچستان و تجهیز آن سکوهای نماز و امکانات مورد نیاز آن و نمازخانه‌های مدارس مورد بررسی قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =