بیمارستان امام‌حسین(ع) ملایر به دومین دستگاه اکسیژن‌ساز مجهز شد

همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: با توجه به روند افزایشی تعداد مبتلایان و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های ملایر و نیاز مبرم آنها به اکسیژن، دومین دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر برای بیمارستان امام حسین(ع) این شهر خریداری و نصب شد.

 «محسن ترکاشوند» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه‌ اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری هزینه شد و این دستگاه در حال نصب است.

وی با بیان اینکه در بیمارستان‌های امام حسین(ع) و مهر در تامین اکسیژن مورد نیاز برای بیماران کرونایی مشکلی نداریم افزود: سال گذشته نیز با مساعدت رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان یک دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری با اعتبار ۲ میلیارد تومان برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کووید۱۹ به این بیمارستان اختصاص یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: با توجه به حجم بالای بیماران بستری در بیمارستان امام حسین(ه)، در حال حاضر ۲ دستگاه ۱۱۰ لیتری و ۲ دستگاه ۶۰۰ لیتری اکسیژن‌ساز در این بیمارستان مجهز شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

ترکاشوند با تاکید بر اینکه با افزایش تعداد بیماران بستری میزان استفاده از اکسیژن هم در سطح بالایی قرار دارد بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ بیمار در سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی ملایر بستری هستند و ظرفیت تخت هر سه بیمارستان پر شده است.

وی ضمن هشدار تکمیل ظرفیت بیماران بستری در بیمارستان‌های ملایر گفت: بیمارستان مهر را برای موارد ضروری و بحرانی گذاشته بودیم، در حالی‌که با افزایش تصاعدی بیماران، ظرفیت تخت‌های این بیمارستان نیز تکمیل شده و هم اکنون بیش از ۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان مهر بستری هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه این شهرستان در پررنگ‌ترین حالت کرونا قرار دارد و وضعیت همواره رو به وخامت است، از شهروندان خواست: پیک چهارم کرونا را جدی بگیرند چراکه هیچکس از این بیماری در امان نیست.

ترکاشوند ادامه داد: در پیک سوم کرونا آبان‌ماه سال گذشته، به حداکثر بستری بیماران با ۲۰۰ بیمار رسیدیم، در حالی‌که در پیک چهارم کرونا روند ابتلا و بستری بیماران ۲ تا سه برابر شده است.

وی روند موارد مثبت بیماران کرونایی را در پیک چهارم تا ۲۰۰ مورد در روز عنوان کرد و گفت: عامل اصلی روند صعودی تعداد مبتلایان و بستری بیماران، بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عادی‌انگاری کرونا، افزایش ترددها، دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی و تجمع‌ها است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر تاکید کرد: ما هنوز احساس خطر را در پیک چهارم کرونا که در شرایط بحرانی و خطرناکی قرار گرفته‌ایم، نمی‌بینیم و این جای نگرانی است و شهر باید آرایش بحرانی به خود بگیرد.

ترکاشوند گفت: با روندی که هم اکنون شاهد هستیم، احتمال تغییر رنگ کرونایی تا پایان اردیبهشت وجود ندارد و تنها خواهش ما از شهروندان این است که پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =