کارشناس فوتبال: بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا چشم‌نواز است

شیراز-ایرنا- کارشناس فوتبال با بیان اینکه تیم استقلال در لیگ قهرمانان آسیا چشم‌نواز بازی می‌کند، گفت: زدن ۱۱ گل در یک گروه سخت بیانگر این است که کادر فنی تیم را در فاز تهاجمی خوب توجیه کرده است.

اصغر اکبری جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا بیان داشت: بازیکنان تیم استقلال خیلی خوب توپ را به چرخش در می‌آورند، از طول و عرض زمین به خوبی استفاده می‌کنند و بازی در عمق آنها به موقع است اما در دفاع تیمی با مشکل مواجه هستند.

وی به خط میانی این تیم اشاره کرد و گفت: خط میانی تیم با وجود مسعود ریگی، آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی مکمل خوبی شده و نبض بازی در دست ریگی است هر چند یکی ۲ اشتباه مقابل الدُحیل قطر داشت که ناشی از فشار و فاصله کم بازی هاست که تیم خوب فرصت ریکاوری ندارد.

 بازیکن سابق تیم برق شیراز ادامه داد :هم اینک کادر فنی تیم استقلال از سیستم چرخی که در فوتبال روز دنیا رایج است با توجه به فشردگی بازیها به خوبی بهره می برد و به بازیکنان خود استراحت می دهد.

اکبری که به عنوان سر مربی تیم های قشقایی و مرصاد شیراز در جام حذفی تیم های استقلال و پرسپولیس را شکست داده است می گوید: هر تیمی که بتواند  از تمام داشته های خود در تاکتیک تیمی استفاده کند تیم موفقی در دراز مدت خواهد بود که کادر فنی استقلال در راس آن مجیدی و کمال وند ، دارند این راه را طی می کنند و آینده خوبی دارند.      

وی به بازی هجومی تیم استقلال مقابل الدحیل قطر اشاره کرد و افزود: بازیکنان استقلال باید در دقایقی از بازی در منطقه یک سوم دفاعی خود توپ را به حریف می دادند و با  فرارهای مطهری و قایدی که سرعت خوبی دارند از کمند دفاع کُند و آسیب پذیر تیم الدحیل عبور می کردند و به گل می رسیدند.  

اکبری با اظهار اینکه تیم استقلال نباید بی پروا حمله می کرد و دفاع منطقه ای را در دستور کار خود قرار می داد، افزود: بازیکنان  استقلال به دنبال زدن گل چهارم  در محوطه هجده قدم حریف بودند اما همان توپ تبدیل به ضد حمله شد و گل چهارم حریف به ثمر رسید آن هم بر خلاف جریان بازی در نیمه دوم که استقلال با تعویض هایی که انجام داد کاملا بر حریف پُر ستاره خود مسلط شد.

استقلال باید نتیجه سه بر سه را حفظ می کرد

این پیشکسوت فوتبال بیان کرد: استقلال زمانی که بازی سه بر سه مساوی بود باید همین نتیجه را حفظ می کرد زیرا با این تساوی هم می توانست صدرنشین باشد اما دست به حمله زد و بازی را در روزی که به هیج عنوان سزاوار شکست نبودبه حریف خود واگذار کرد اما این پایان ماجرا نیست زیرا هنوز سه بازی دیگر باقی مانده است.

استقلال می تواند در دور برگشت تیم الدحیل را شکست دهد

اکبری با اشاره به اینکه تیم استقلال توانایی شکست تیم الدحیل قطر را دارد ، اظهار داشت : تیم نیاز به ریکاوری دارد و پس از انجام یک تمرین کوتاه و بر طرف کردن نقاط ضعف در دفاع تیمی  به راحتی می تواند تیم حریف را در دور برگشت شکست دهد و دوباره به صدر جدول باز گردد.

وی اضافه کرد: فشار زیاد روی بازیکنانی مانند ریگی، نادری و رضاوند در دیدار با پلیس (الشرطه) عراق و نداشتن استراحت موجب شد بدن آنها تخلیه شود و کادر فنی مجبور بناگزیر آنها را مقابل الدحیل تعویض کرد که جواب داد و اتفاقا مهدی پور در میانه میان خوب بازی کرد.

اکبری  به بازی زیبای  محمد نادری هم در دفاع و هم در حمله مقابل تیم پلیس عراق اشاره کرد و گفت:  نادری که در اوج آمادگی است در این بازی با یک طی کردن مسافتی حدود ۵۰ متر پاس مدرسه ای قایدی را تبدیل به یک گل زیبا کرد که به نظر می رسد این کار از پیش تعیین شده بود امافشار زیاد روی نادری از این بازیکن در دیدار با الدحیل یک بازیکن کم توان ساخت که تعویض شد.  

ضعف در پرس یک سوم دفاعی حریف 

 مربی سابق تیم ملی جوانان گفت: تیم استقلال  در یکم سوم دفاعی حریف در پرس ضعف هایی دارد که باید برطرف شود تا مدافعان حریف اجازه بازی سازی پیدا نکنند و حتی آنها را وادار به اشتباه کنند درست همان کاری که مهاجم الدحیل روی ریگی بازیکن زحمت کش و شیرازی تیم استقلال که بار زیادی روی دوش او هست، کرد و  منجر به اشتباه شد و پاس در عرض ریگی در قلب دفاع  تبدیل به تک به تک بازیکن حریف شد و توپ را گل کرد.

اکبری ادامه داد: تیم استقلال در سه بازی سخت ۱۱ گل به ثمر رسانده است در حالیکه سه نماینده دیگر ایران در آسیا روی هم رفته ۱۲ گل زده اند که این امر نشان از متحول شدن تیم استقلال آن هم در یک گروه سخت ( مرگ ) است و فرض اینکه تیم استقلال نتواند به مرحله بعد صعود کند ،چیزی از ارزش های شاگردان مجیدی کم نخواهد کرد.

فوتبال شرق آسیا با غرب این قاره قابل قیاس نیست

وی همچنین به عملکرد خوب تیم های پرسپولیس ، تراکتورسازی و به ویژه تیم فولاد در رقابت های آسیا اشاره کرد و گفت :هر چهار نماینده ایران خوب ظاهر شدند و امیدوارم یکی از این چهار نماینده فرق ندارد کدام تیم ، قهرمان آسیا شوند هر چند فوتبال غرب آسیا هم در سطح ملی و هم در سطح باشگاهی با شرق آسیا تفاوت زیادی دارد و آنها  با داشتن زیر ساخت های مناسب کاملا حرفه ای شده اند. اما فوتبال باشگاهی ایران هنوز اندرخم حرفه ای شدن پس از گذشت ۲۰ سال باقی مانده اند و اکثرا تیم ها یک زمین استاندارد ندارند برای همین از شرق عقب هستیم و بازی را می بازیم.

دیدار تیم های استقلال و الدحیل قطر دوم اردیبهشت ماه در گروه C در یک بازی پر گل با نتیجه چهار بر سه به سود حریف قطری پایان یافت.

دیدار برگشت این دو تیم قرار است ۴۵ دقیقه بامداد پنجم اردیبهشت ماه برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha