کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه- سوم اردیبهشت - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ٨٨در شرایط قابل قبول است.

به گزارش ایرنا براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۸٣در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۶٧، ازن با شاخص ۵۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۶ و منواکسید کربن با شاخص ١٨ بوده است.

ایستگاه شهرداری منطقه ١٠ در وضعیت سالم

براین اساس، شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۵۷، ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه یک) و فرمانداری شهرری(منطقه ۲۰) با شاخص ۶۵ و ایستگاه شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۶۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت(منطقه ۱۷) با شاخص ۱۰۸، شریف(منطقه ۲) با شاخص ۱۰۴ و شهرک چشمه(منطقه ۲۲) با شاخص ۹۶ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۲۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =