تخت‌های بیمارستانی در شهرستان بیله‌سوار افزایش می‌یابد

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل از افزایش تخت های بیمارستانی شهرستان مرزی بیله سوار مغان از ۳۸ تخت به ۶۴ تخت در سال جاری خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، اکبر بهنامجو در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی بیلهسوار مغان با بیان اینکه برای افزایش تخت های بیمارستانی در این شهرستان فضای لازم وجود دارد، افزود: موافقت اصولی اولیه نیز با برآورد اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در این زمینه اخذ شده است.

وی با اشاره به تلاش شبکه بهداشت و بسیج این شهرستان در اجرای مناسب طرح شهید سلیمانی و همکاری مطلوب شهروندان، گفت:  تاکنون جمعیت این شهرستان دو بار غربالگری شده‌اند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، وضعیت قرمز در این شهرستان به وضعیت نارنجی تبدیل شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: در اجرای طرح غربالگری هشت هزار نفر افراد پر خطر و دارای بیماری زمینه ای در این شهرستان  شناسایی شده و کمک های مومنانه نیز به تعداد ۱۰هزار بسته معیشتی  توزیع شده است.

وی با اشاره به  قرنطینه ۲۹۱ نفر در شهرستان بیله‌سوار، افزود: روزانه ۱۰۰نفر از اعضای پایگاه‌ها بسیج و شبکه بهداشت، بیماران شتاسایی شده را رصد کرده و چنانچه نیاز اساسی و درمانی وجود داشته باشد در اسرع وقت رسیدگی می‌کنند.

بهنامجو با اشاره به کاهش بیماران سرپایی در شهرستان بیله‌سوار گفت: روند نزولی مراجعه کنندگان به بیمارستان و بخش کرونایی حاصل همکاری مردم منطقه بوده است. 

به گزارش ایرنا، استاندار اردبیل همچنین  در جریان بازدید از طرح‌ها و کارگاه های شهرستان بیله سوار اظهار کرد: وجود گمرک در این شهرستان که محل ترانزیت اساسی استان و کشور محسوب می شود با راه اندازی منطقه آزاد تجاری، شهرستان بیله سوار به نگین اقتصادی منطقه تبدیل می شود و شاهد آرامش و آسایش بیشتر مردم منطقه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه طرح های عمرانی خوبی در شهرستان بیله سوار اجرا می شود، گفت: چهار بانده کرده جاده ها از اردبیل تا رضی و از رضی تا گرمی و از گرمی تا بیله سوار در چند محور پیمانکاران پروژه فعال هستند و تا دو ماه آینده حدود ۱۲ کلیومتر از مسیر آسفالت ریزی می شود.

استاندار اردبیل تشریح کرد: تعریض و ۴ بانده کردن راه اصلی بیله سوار به سمت گرمی در حال اجرا است که آزاد سازی مسیر و جابجایی تاسیسات که تقریبا۷۰درصد انجام شده است و با پیگیری راه وشهرسازی و فرمانداران شهرستان های گرمی و بیله سوار ادامه مسیر نیز آزاد سازی می شوند.

وی ادامه داد: از سمت بیله سوار به سمت گرمی حدود۴ کیلومتر در مرحله شن ریزی قرار دارد و تا هفته دولت این ۴ کیلومتر به بهره برداری کامل می‌رسد و با توجه به افزایش ضریب امنیت جاده از اردبیل تا بیله سوار مردم این شهرستان از این نعمت برخوردار خواهند شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه امسال اعتبار خوبی برای آبرسانی روستایی و بحث عمرانی شهرستان بیله‌سوار اختصاص یافته و  مشکل آبرسانی حل می‌شود ، اضافه کرد: برخی از کارگاه‌های تولیدی از جمله تولید نایلکس که مشکل برق و تسهیلات داشته پیگیری می‌شود تا ۳۲ نفر در این کارگاه صاحب شغل پایدار شوند.

بهنامجو همچنین از تکمیل مجموعه ورزشی بانوان شهر بیله‌سوار خبر داد و افزود: این مجموعه سال‌هاست نیمه تمام رها شده و احتیاج به اعتبار تکمیلی دارد و با بررسی‌های لازم تامین اعتبار می شود تا در اختیار بانوان منطقه قرار گیرد.

وی همچنین از تکمیل المان شهدای گمنام، مدرسه نیمه تمام شهید فرجاد خبر داد و گفت: علاوه بر آنها تکمیل کمربندی شهر بیله سوار از سمت پایانه که پیمانکار انتخاب شده و در حال اجرا می باشد در دو فاز خردادماه و شهریور ماه  به بهره برداری کامل می‌رسد.

بهنامجو از افزایش راندمان تولید در پایاب سد خداآفرین خبر داد و گفت: با تکمیل و واگذاری اراضی پایاب سد خدا آفرین نزدیک ۷۰۰هزار تن به محصولات کشاورزی در منطقه افزوده می شود که  باید با ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی از خام فروشی محصولات پیشگیری شود.

شهرستان بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =