۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کالا سال گذشته از کرمانشاه صادر شد

کرمانشاه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به رشد ۱۲ درصدی وزنی و رشد هشت درصد در ارزش صادرات استان در سال ۹۹، گفت: سال گذشته در مجموع ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از مرزهای این استان به خارج از کشور صادر شد.

«بهزاد باباخانی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: افزایش صادرات از مرزهای استان با وجود تشدید تحریم های ظالمانه، تعطیلی های مکرر به دلیل شیوع ویروس کرونا و در شرایطی که آمار صادرات در جهان و کشور کاهشی بوده قابل توجه و حائز اهمیت است.  

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای پنج مرز رسمی پرویزخان، خسروی، شیخ صله، شوشمی و سومار است، گفت: این مرزهای اقتصادی رسمی فرصت بسیار مناسبی برای صادرات کالاهای تولید داخلی به خصوص تولیدات استان کرمانشاه است.

او مرزهای رسمی اقتصادی را یکی از مزیت های خوب استان کرمانشاه دانست و اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استان به دنبال استفاده حداکثری از ظرفیت این مرزها در راستای ارزآوری، درآمدزایی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در استان است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، استفاده از ظرفیت و پتانسیل مرزهای رسمی اقتصادی را در تحقق شعار سال بسیار مهم و موثر دانست و گفت: این مرزها پشتوانه قوی برای حمایت از تولید هستند.

باباخانی افزود: رونق تولید داخلی در گروه صادرات برنامه ریزی شده و اصولی است و مجموعه مدیریتی استان در این حوزه با برنامه عمل می کند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha