شهرداری قزوین ماهانه ۳۰ میلیون تومان برای ترک اعتیاد کمک می‌کند

قزوین - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین گفت: اگرچه هزینه‌ جمع آوری معتادان متجاهر و ترک اعتیاد آن‌ها بر عهده این شورا قرار دارد، اما شهرداری قزوین در کنار این طرح ماهانه ۳۰ میلیون تومان کمک می‌کند.‌

علی رحمانی روز جمعه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری‌های استان قزوین در طرح جمع آوری معتادان متجاهر همکاری بسیار خوبی با ما دارند که در این میان نقش شهرداری قزوین بسیار قابل توجه است.

وی با بیان اینکه در یک ماهه گذشته ۲۴۵ معتاد متجاهر در سطح استان شناسایی و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند، اظهار داشت: از ۲۰ اسفندماه سال گذشته تا ۳۱ فروردین ماه سال جاری این تعداد از معتادان شناسایی شده و تحویل کمپ‌های تبصره ۲ ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر شده‌اند.

رحمانی به افزایش هزینه نگهداری از معتادان در سال جاری اشاره و تصریح کرد: با هدف ایجاد انگیزه و همکاری بیشتر برای کمپ‌های تبصره ۲ ماده ۱۶ ، هزینه‌های نگهداری، مراقبت و ترک اعتیاد معتادان در این کمپ‌ها افزایش خواهد یافت.

این مسوول با اشاره به تفاوت بین کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶، یادآور شد: کمپ‌های ماده ۱۵ شخصی بوده و متولی آن نیز با دریافت مجوزهای لازم از سازمان بهزیستی کمپ‌های خود را براساس ظرفیت مورد نظر برپا می‌کنند و معتادان نیز با معرفی خود و پرداخت هزینه در این مکان ها تحت مداوا قرار می‌گیرند.

رحمانی ادامه داد: استان قزوین فاقد کمپ ماده ۱۶ بوده و اداره این مراکز توسط نهادهای دولتی صورت می‌پذیرد اما برای اینکه وظایف ذاتی این شورا در بخش جمع آوری معتادان متجاهر مغفول نماند، از ظرفیت تبصره ۲ ماده ۱۶ استفاده می‌کنیم، یعنی فضای خالی کمپ‌های ماده ۱۵ از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خریداری می‌شود و معتادان متجاهر پس از دستگیری پلیس و گذراندن احکام قضایی به این کمپ‌ها فرستاده می‌شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین با بیان اینکه بدهی همه کمپ‌ها تا قبل از آغاز سال جاری پرداخت شده، خاطرنشان کرد: پرداخت‌های سال جدید نیز در حال جمع بندی بوده و به زودی انجام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =