۱۲ نانوایی در همدان پلمب شد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۱۲ نانوایی این استان به علت رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی در یک هفته گذشته پلمب شد.

لیدا رفعتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  ۶۹ واحد متخلف در یک هفته گذشته پلمب شده که شامل ۱۰ سوپرمارکت و خواربارفروشی، ۱۲ نانوایی، ۲ فروشگاه زنجیره ای و ۴۵ مورد نیز سایر اماکن و مراکز است

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت زمان متصدیان ۹۹۷ واحد متخلف به علت بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی به مرجع قضایی معرفی و برای آنها اخطاریه صادر شد.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: بیشترین میزان تخلف بهداشتی در این مدت مربوط به سوپرمارکت و خوار بارفروشی با صدور ۲۶۱ مورد اخطاریه، نانوایی ها با ۷۸ مورد، رستوران ۱۸ مورد و بانک ها ۱۵ مورد اخطاریه بوده است.

رفعتی بیان کرد: از ۳۳ هزار و ۶۰۳ واحد صنفی و مراکز فعال در این استان ۶ هزار و ۷۷ مورد در یک هفته گذشته بازرسی شدند که از این تعداد ۸۳ درصد بهداشت فردی را رعایت کرده بودند.

وی اضافه کرد: کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به جایگاه های سوخت با ۷۸ درصد است و از ۶۰ مورد بازرسی صورت گرفته از جایگاه های سوخت استان همدان متصدیان ۴۷ جایگاه به بهداشت فردی توجه کرده بودند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: ۸۳ درصد خدمات دهندگان و متصدیان مراکز عمومی همچنین مراجعان به این مراکز از ماسک استفاده کردند که کمترین میزان مربوط به مطب ها با ۷۱ درصد و کارگاه ها و صنایع کوچک با ۷۶ درصد بوده است.

رفعتی اظهار داشت: در ۱۹ درصد واحدها و مراکز عمومی فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشده بود که به ترتیب مطب ها، پایانه، آرامستان، داروخانه ها، بیمارستان و مراکز جراحی محدود، نانوایی ها و دفاتر پیشخوان کمترین توجه را به این مولفه ها داشتند و میزان توجه به فاصله گذاری فیزیکی در این مراکز زیر ۸۰ درصد بوده است.

وی گفت: مجهز بودن اماکن عمومی به سیستم تهویه هوای مناسب ضروری است و چهارهزار و ۹۷۲ واحد معادل ۸۲ درصد به این سیستم مجهز بودند.

وی با بیان اینکه وضعیت مطب ها در این باره مطلوب نیست ادامه داد: ۶۶ درصد مطب پزشکان به تهویه هوا مجهز است همچنین ۷۱ درصد پایانه های مسافربری و ۷۴ درصد رستوارن ها به این دستگاه مجهز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =