گوا و الریان صعود پرسپولیس به مرحله بعد لیگ قهرمانان را قطعی می‌کنند

تهران- ایرنا- باشگاه پرسپولیس امشب می تواند به اولین تیمی تبدیل شود که توانسته جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را کسب کرده باشد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس تنها تیمی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ است که توانسته در پایان دور رفت مسابقات مرحله گروهی، حد اکثر امتیازات را جمع آوری کند و با ۹ امتیاز پس از پایان سه مسابقه، در صدر جدول گروه پنجم قرار داشته باشد.

این در حالی است که ممکن است همین امشب سرخ‌پوشان جواز حضور در مرحله بعدی مسابقات را کسب کنند.

در نسخه جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، تنها تیم‌های صدرنشین ۱۰ گروه همراه ۶ تیم برتر دوم جواز حضور در دور حذفی مسابقات را کسب خواهند کرد و این موضوع کمی کار را برای حضور تیم‌ها در مرحله یک هشتم سخت می‌کند.

در حال حاضر پرسپولیس با سه پیروزی در گروه پنجم صدرنشین است. الوحده امارات با یک تساوی، یک شکست و یک پیروزی ۴ امتیازی است و در رده دوم گروه قرار دارد. گوا با دو تساوی و یک شکست سوم است و تیم الریان قطر با دو شکست و یک تساوی و با یک امتیاز قعر نشین گروه پنجم است.

سرخپوشان در صورت پیروزی در دیدار امشب برابر گوا که اولین جدال آنها در دور برگشت مسابقات مرحله گروهی نیز محسوب می‌شود ۱۲ امتیازی خواهند شد و در صورتی که الوحده امارات به هر دلیلی در دیدار امشب تیمش برابر الریان امتیاز از دست دهد، شاگردان یحیی گل‌محمدی صعودشان را در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات مرحله گروهی قطعی خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha