۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84305839
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض به مصوبه سنای فرانسه علیه دختران مسلمان

تهران – ایرنا – مصوبه سنای فرانسه در ممنوعیت استفاده دختران مسلمان زیر 18 سال و مادران آنها از حجاب در مکان هایی مانند مدرسه با اعتراض زنان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مواجه شد و مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست هم از آن به عنوان تلاش پاریس برای ظلم و ستم بیشتر به زنان مسلمان یاد کرد.

مجلس سنای فرانسه لایحه‌ای را به تصویب رسانده است که بر اساس آن دختران زیر 18 سال و مادران مسلمان را موظف می‌کند که حجاب خود را در مکان‌هایی مانند مدارس بردارند.

" رقیه دیالو" نویسنده بخش مقاله های بین المللی در روزنامه واشنگتن پست  نوست که فرانسه تمام تلاش خود را در جهت ظلم و ستم به زنان مسلمان بکار می برد .

دیالو افزود : رای گیری در فرانسه در مورد قانون " انزواطلبی " یا " تجزیه طلبی " نشان داد که فرانسه تا چه اندازه در رویکرد جدا کردن زنان مسلمان از جامعه پیرامون خود پیش رفته است.

دیالو خاطرنشان کرد : به دنبال صدور قانون ممنوعیت استفاده دختران مسلمان زیر ۱۸ سال از حجاب و همچنین مادران شان در هنگام همراه شدن با دختران شان در مسیر مدرسه  ،  زنان مسلمان مقیم آمریکا در شبکه های اجتماعی به ویژه " تیک تاک " در یک اقدام گسترده حمایت خود را از زنان مسلمان مقیم فرانسه اعلام کرده و در همین رابطه هشتگ خاصی را راه اندازی کردند.  
در همین راستا سازمان های مدافع حقوق بشر این قانون فرانسوی را محکوم و اعلام کردند که چنین قانونی مسلمانان را هدف قرار داده و ناقض حقوق بشر است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =