۱۱۵‌میلیارد تومان به متقاضیان آسیب‌دیده از کرونا در اردبیل پرداخت شد

اردبیل - ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان اردبیل در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی اعلام کرد: این تسهیلات در اختیار برای ۱۳ هزار متقاضی تسهیلات کرونا برای جبران بخشی از خسارت ها و خروج از وضعیت رکود و شرایط نامساعد اقتصادی پرداخت شده است.

دبیرکارگروه اشتغال اردبیل اظهار کرد: در این مدت علاوه بر ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تسهیلات مشاغل روستایی و شهری نیز مستمر بوده است به طوری که در مجموع سه سال گذشته تسهیلات ارائه شده  به مشاغل روستایی اردبیل با هدف توسعه اشتغال پایدار در حدود ۳۴۰ میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد:مبلغ پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هم از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ در قالب تسهیلات مشاغل خانگی در استان اردبیل پرداخت شده است.

وی همچنین از وصول ۲۵ میلیارد تومان از محل پرداخت اقساط طرح‌های اشتغال روستایی به بانک‌ها خبر داد و گفت: به منظور توسعه اشتغال روستایی و تحقق اشتغال پایدار در این مناطق نیازمند هستیم تا این مبلغ با پرداخت تسهیلات به چرخه تولید استان بازگردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جذب نیرو در بازار کار استان را خوب ارزیابی و اضافه کرد: با اجرای طرح‌های کارورزی در استان بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر برای نخستین بار در اردبیل صاحب شغل شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =