۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۴
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84305809
۰ نفر

برچسب‌ها

پژوهشگر بحرینی: مردمسالاری مهم‌ترین خواسته ملت بحرین است

تهران- ایرنا- نویسنده و پژوهشگر بحرینی گفت: مردمسالاری، ایجاد کشوری قانونمند و آزاد و تشکیل پارلمان منتخب مردم، همچنان اصلی ترین خواسته های اکثریت ملت بحرین است.

عباس بوصفوان روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: غربی ها در کشورهای همسو یا تابع خود از حقوق ملت ها و مردمسالاری و حقوق بشر حمایت نمی کنند.

وی اضافه کرد: صداهایی که از واشنگتن درباره حقوق بشر شنیده می شود دروغ است؛ آنها فقط حرف می زنند بدون آنکه در عمل، اقدامی کنند.

بوصفوان گفت: آنها از بحرین و عربستان می خواهند که حقوق بشر را رعایت کنند اما از پارلمان فعال و حکومت برخاسته از مردم، سخن نمی‌گویند؛ با اینکه می دانند نقض حقوق بشر، نتیجه مستقیم دیکتاتوری است.

این پژوهشگر بحرینی افزود: به رغم نقض مداوم حقوق بشر توسط این رژیم ها، اما غرب همچنان بر حمایت از آن ها تاکید می کند.

بوصفوان دخالت های عربستان را از دیگر عوامل وضع کنونی بحرین دانست و اظهار کرد: عربستان نیز از اواخر دهه شصت میلادی یعنی زمانی که شاه ایران، بحرین را تسلیم عربستان کرد، از اصلاحات در بحرین جلوگیری می کند.

وی افزود: معارضان بحرینی هزینه التزام خود به مسیر محور مقاومت را می پردازند که خواستار آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی است.

بوصفوان گفت: مخالفان بحرینی انسجام و مقبولیت گسترده ای دارند و دمکراسی خواهی ملت و ایجاد کشوری قانونمند و آزاد و تشکیل پارلمان منتخب مردم، همچنان اصلی ترین خواسته اکثریت ملت است.

وی اضافه کرد: حکومت همچنان از مشت آهنین برای مقابله با ملت، استفاده و بر سرکوب و عدم تفاهم سیاسی تاکید می کند.

این نویسنده و پژوهشگر بحرینی بیان کرد: بحرین اوضاع مناسبی ندارد؛ زندان ها پر از مخالفان است، جمعیت های سیاسی امکان فعالیت ندارند و ابراز مسالمت آمیز خواسته ها امکان پذیر نیست و رهبران سیاسی یا در زندان یا در خارج بسر می برند.

بوصفوان افزود: آمریکا به بحرین و دیگر کشورهای عربی منطقه به عنوان پایگاه نظامی خود نگاه می کند.

وی بیان کرد:  ارزش این کشورها برای آمریکا به اندازه ارزش یک ناو است و آنچه برای آمریکا در بحرین مهم است، امنیت ناوگان پنجم این کشور است.

بوصفوان اضافه کرد: بحرین و دیگر کشورهای خلیج فارس، به مثابه ناو هواپیمابر و پایگاه های شناور آمریکا هستند.

وی گفت:  پنتاگون، تعیین کننده سیاست های آمریکا در این کشورهاست و این کشور به بحرین و دیگر کشورهای عربی از پنجره ناوگان پنجم نگاه می کند و از این رو برای تامین منافع خود، از سرکوب ملت بحرین حمایت و در مقابل آن سکوت می کند.

عضو موسس جمعیت اسلامی الوفاق بحرین گفت: برای غرب، منافع خودش مهم است و به حقوق ملت ها توجهی نمی کند و به همین خاطر از اسرائیل و اشغالگری و تندروی و استبداد در منطقه حمایت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =