۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۰۱
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84305799
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مردم گناوه شب آرامی را پشت سرگذاشتند

گناوه - ایرنا - مردم بندرگناوه پس از پنج شبانه روز استرس و نگرانی ناشی از پس لرزه‌های متوالی زلزله ۵.۹ ریشتری روزیکشنبه ۲۹ فروردین ماه، پنجشنبه شب را با آرامش بیشتری نسبت به شب‌های گذشته گذراندند.

به گزارش ایرنا، پس از زلزله ۵.۹ ریشتری روز یکشنبه تاکنون پس لرزه‌های زیادی در بندرگناوه و روستاهای نزدیک کانون زمین لرزه اتفاق افتاده‌است که ادامه آن باعث شده‌است مردم چند روز اخیر با استرس و نگرانی های زیاد سپری کنند.

با کم شدن پس لرزه‌ها در بندرگناوه ، زندگی مردم کم کم درحال برگشتن به روال عادی است اما هنوز استرس و نگرانی کامل در بین آنان از بین نرفته و هر از چندگاهی با تکان خوردن منازل خود مواجه می شوند.

باگذشت بیش از پنج روز از زلزله ۵.۹ ریشتری بندرگناوه تاکنون ۱۶۰ پس لرزه در مرکز لرزه نگاری کشوری با شدت‌های زیاد و کم به ثبت رسیده‌است که آخرین آن در ساعت ۶:۴۱ دقیقه سوم اردیبهشت با  ۳.۸ ریشتر در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد.

نخستین پس‌ لرزه در شهرستان گناوه  ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه با قدرت ۴.۵ ریشتر در ۲۹ فروردین ماه رخ داد.

در این میان اما بیشتر مردم روستاهای نزدیک کانون زمین لرزه، همچنان شب‌ها را در چادر و یا حیاط منازل خود سپری کردند.

آنان بخاطر ترک خوردگی دیوارهای منازل و ترس از پس لرزه‌ها، شب ها از رفتن به اتاق‌های خود امتناع می کنند و در چادر و حیاط یا بیرون از خانه اسکان می یابند.

 وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان گناوه به رغم شدت و قدرت بالای آن اگرچه خسارت زیادی در برنداشت اما  پس لرزه های متوالی  زندگی مردم را تحت شعاع خود قرار داد.

طبق اظهارنظر کارشناسان مربوطه وقوع پس لرزه های روی داده امری طبیعی است و  مردم نگران نشوند ولی مراقب باشند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد. 

شدت این زلزله در استان های خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد و فارس نیز احساس شد.

هم اینک خدمات زیرساختی از جمله، برق ، تلفن ثابت و اینترنت مناطق زلزله زده برقرار است.

شهرستان گناوه در ۱۱۰ کیلومتری شمال استان بوشهر قرار دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha