۲۲ اسیر عرب غیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند

تهران – ایرنا - «عبدالناصر فروانه» مدیر اداره آمار وزارت اسرای فلسطین روز پنجشنبه اعلام کرد، ۲۲ اسیر عرب غیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در حبس هستند.

به گزارش ایرنا از غزه، فروانه در سخنانی به مناسبت روز اسیر عربی، گفت: ۲۲ اسیر عرب در زندان های رژیم اشغالگر تا به امروز محبوس هستند که ۲۱ تن از آن ها از کشور دوست و برادر اردن و یک زندانی نیز از روستای الغجر لبنان است.

وی افزود: همه اسرا در شرایط بسیار ناگوار در انزوا و تحت شکنجه هستند که باید از همه این اسرا حمایت کرد.

مدیر اداره آمار وزارت اسرای فلسطین در غزه اضافه کرد: مقاومت لبنان با انجام توافق هایی موفق به آزادی بسیاری از اسرای عربی در زندان های رژیم اشغالگر صهیونیستی شده است همان گونه که نیروهای مقاومت فلسطینی نیز تا کنون موفق به آزادی شمار بسیاری از اسرای فلسطینی در این زندان ها شدند.

بر اساس این گزارش، ده ها تن از اسرای آزاده روز پنجشنبه در مقابل دفتر صلیب سرخ در غزه در همبستگی با اسرای عرب تجمع کردند.

در همین حال منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند، «ایسر عاید الأطرش» اسیر فلسطینی از روستای کفر راعی واقع در جنوب جنین پس از ۱۸ سال زندان از زندان های رژیم صهیونیستی آزاد شد.

الأطرش هنگام آزادی گفت که مقام های رژیم اشغالگر، سیاست انزوای زندانیان و محروم کردن آن ها از ابتدایی ترین حقوقشان و نیز سیاست حمله و بازرسی از سلول ها را ادامه می دهند.

بنا بر آمار، چهار هزار و ۴۰۰  فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که ۳۹ نفر آنان زن بوده و حدود ۳۵۰ نفر نیز در بازداشت اداری (بدون محاکمه) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha