۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۶:۵۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84305795
۶ نفر

برچسب‌ها

حملات پهپادی یمن علیه اهدافی در جنوب عربستان

تهران – ایرنا – سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد جمعه از حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به جنوب عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، یحیی سریع گفت: ارتش و کمیته های مردمی با سه فروند پهپاد، اهدافی را در جنوب عربستان سعودی هدف قرار داد.

وی در تشریح این حملات گفت: پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط با دو فروند پهپاد از نوع «قاصف K۲» مورد هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: شرکت نفتی آرامکو عربستان در منطقه جیزان نیز هدف حمله پهپاد «صماد ۳» نیروهای یمنی قرارگرفت.

سریع با بیان اینکه حملات دقیق انجام گرفته، گفت: این حملات در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره کشورمان انجام گرفت.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =