اقدام به موقع درمانی، کوهنورد پیرانشهری را از مرگ نجات داد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به سقوط یک کوهنورد از ارتفاعات رویان روستای قبرحسین پیرانشهر گفت: این نهاد به مصدوم حادثه امدادرسانی کرده و او را از مرگ نجات داد.

امیر جعفرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص جزییات این حادثه اظهار کرد: روز گذشته گزارشی مبنی بر سقوط یک نفر از ارتفاع در روستای قبرحسین شهرستان پیرانشهر دریافت شد که بلافاصله نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان به محل اعزام شدند و پس از هشت ساعت عملیات امدادی، مصدوم این حادثه به بیمارستان انتقال یافت.

وی ادامه داد: در این حادثه که در کیلومتر ۴۰ محور پیرانشهر به سردشت در مسیر فرعی روستای رویان پیرانشهر به وقوع پیوسته بود، یک تیم امدادی کوهستان به همراه ٢ پرسنل امدادی و ٢ نفر نجاتگر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به کارگیری شد.

مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اضافه کرد: مصدوم پس از سقوط از ارتفاع دچار مولتی تروما(شکستگی فمور و ترومای کمر) شده بود که پس از اقدامات اولیه در محل و انجام کمک های اولیه،  فیکس و آتل بندی،  توسط تیم کوهستان جمعیت به محل امن انتقال یافته و جهت تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان امام خمینی (ره)شهرستان پیرانشهر منتقل شد.

به گزارش ایرنا، هموطنان در صورت نیاز به خدمات امدادی هلال احمر با شماره تماس اضطراری ۱۱۲ برای دریافت این خدمات تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha