۱۲هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این بانک در سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجدشرایط در استان پرداخت کرده است.

هوشنگ طاهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع پرداخت تسهیلات بانک را بیش از ۱۳هزار میلیارد ریال عنوان و تاکید کرد: ۹۳ درصد از این میزان تسهیلات برابر ۱۲ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری پرداخت شد.
وی افزود: این میزان تسهیلات کشاورزی به افزون‌بر ۲۴ هزار نفر از متقاضیان واجدشرایط در زیربخش‌های مختلف مانند کشت‌های گلخانه‌ای، کشت گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، شیلات، دام و طیور، دام عشایر، مکانیزاسیون کشاورزی، تولید بذور گواهی شده  و طرح‌های گردشگری پرداخت شده است.
طاهری تصریح کرد: بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته از محل اعتبار بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور و خط مشی وصول مطالبات این بانک، ۲۹ هزار و ۶۲۸ فقره از تسهیلات بدهکاران را به مبلغ ۶ هزار و ۵۷۶ میلیارد ریال و به روش امهال تعیین تکلیف کرد.
وی یادآور شد: در سال گذشته ۲۴۲ میلیارد ریال تسهیلات به یک‌هزار و ۶۶۷ نفر از دارندگان کشاورز کارت چهارمحال و بختیاری برای خرید نهاده‌های کشاورزی پرداخت شده که بانک کشاورزی استان در این خصوص رتبه نخست کشور را کسب کرده است و پرداخت این تسهیلات در سال جدید نیز همچنان ادامه دارد.
مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بانک کشاورزی در راستای انجام مسولیت‌های اجتماعی خود، ۲ مدرسه در روستاهای چهارده فلارد شهرستان لردگان و شیخ‌محمود شهرستان اردل احداث و تحویل اداره‌کل آموزش و پرورش استان داده است.
طاهری گفت: بانک کشاورزی هم‌اکنون در حال ساخت یک مدرسه دیگر در روستای طارم بازفت شهرستان کوهرنگ است.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۶۷ هزار بهره‌بردار با تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات در حوزه کشاورزی چهارمحال و بختیاری فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha