شهید قرنی نقش موثری در تثبیت ارتش ایفا کرد

قم - ایرنا - رئیس عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام (ره) در مقابل شعار انحلال ارتش ایستادند و سپهبد شهید قرنی نیز در اثبات توانمندی ارتش نقش موثر و اساسی را ایفا کرد.

 به گزارش روز جمعه ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد باقر روشندل در آیین عطرافشانی و گلباران مزار شهید قرنی که در آستانه سالروز شهادت این شهید والامقام در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی عده‌ای از گروهک‌های ضدانقلاب و وابسته به استکبار جهانی زمزمه انحلال ارتش را مطرح می‌کردند.

وی با اشاره به پیام حضرت امام در مخالفت با انحلال ارتش مبنی بر اینکه بدنه ارتش از خود امت اسلامی است و باید حفظ شود عنوان کرد: سپهبد شهید قرنی از کسانی بود که در اطاعت از امر امام راحل در برابر توطئه انحلال ارتش به شدت مقاومت کرد و در این زمینه نقش اساسی ایفا نمود.

 روشندل ادامه داد: شهید قرنی برای مقابله با غائله کردستان طوری برنامه ریزی و مدیریت کرد تا این قطعه عزیز کشورمان از دست گروهک‌هایی که با شعار فریبنده انحلال ارتش جلو آمده بودند رهایی یابد.  

وی افزود: گروهک ضاله فرقان نقش آفرینی‌های موثر شهید قرنی را تاب نیاورد و این فرمانده مطیع امر ولایت را به شهادت رساند و بدین سان نام پرافتخارش به عنوان نخستین شهید ترور و نخستین سپهبد شهید پس از پیروزی انقلاب اسلامی ثبت شد.

  رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی ارتش ادامه داد: جا دارد از شهدای بزرگوار سپهبدهای اخلاص، صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی که به دست منافقان و استکبار جهانی به شهادت رسیدند نیز یاد کنیم زیرا این فرماندهان والامقام جان خود را در طبق اخلاص نهادند تا نظام اسلامی از هر گزندی محافظت شود و توسط همین گروهک‌های ضدانقلاب وابسته به استکبار جهانی به شهادت رسیدند.

سپهبد محمد ولی قرنی نخستین رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی و اولین قربانی ضد انقلاب بعد از پیروزی انقلاب است.

غائله‌ کردستان در زمان او آغاز شد و او در این قضیه با تصمیم‌گیری قاطع و به موقع توانست جلوی پیشروی ضد انقلاب را بگیرد و در نهایت همان قاطعیت در جایگاه ستاد ارتش خشم ضد انقلاب را برانگیخت تا سرانجام در سوم اردیبشهت ماه ۵۸ در منزلش از سوی گروه فرقان ترور شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha