۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۵۸
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 84305760
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱۷ نفر از خدمات توانبخشی بهزیستی کیش بهره‌مند شدند

کیش - ایرنا - رییس اداره بهزیستی کیش گفت: ۲۱۷ نفر در ۹ بخش پارسال از خدمات توانبخشی این اداره بهره مند شدند.

شقایق کهور زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان بهزیستی در بخش توانبخشی به این جزیره ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده بود که تمام این اعتبار در اختیار مددجویان و افراد واجد شرایط قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سال گذشته چهار نفر در بخش اختلالات بلع و دهان به میزان ۱۰۰ میلیون ریال، ۲۱ نفر به میزان ۸۰۰ میلیون ریال در بخش کمک هزینه خرید وسایل توانبخشی، ۶ نفر در بخش تهیه اندام‌های مصنوعی، ۱۸ نفر در بخش ارایه خدمات توانبخشی به میزان ۲۵۰ میلیون ریال کمک هزینه دریافت کردند.

رییس اداره بهزیستی جزیره کیش یادآور شد: ۱۰ نفر از مددجویان در بخش هزینه‌های درمانی به میزان ۱۰۰ میلیون ریال، ۱۰ نفر در بخش مناسب سازی به میزان ۴۳۲ میلیون ریال، ۱۸ نفر در زمینه مراقبت از منزل به میزان ۵۲۴ میلیون ریال و ۱۵ دانش آموز و دانشجو به میزان ۵۰ میلیون ریال از دیگر خدمات ارایه شده از سوی این اداره به توانجویان است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته برای ایاب و ذهاب ۱۸۰ نفر از واجدان شرایط و توانجویان این اداره یک میلیارد و ۶۴۴ میلیون ریال هزینه شده است.

کهورزاده جذب کمک‌های خیران در راستای ارتقای سطح آسایش و خدمات به توانجویان را از دیگر موارد انجام شده این اداره در سال گذشته اعلام کرد و اظهار داشت: در این زمینه نیز با کمک خیران ۱۶ نوبت کالای اساسی بین توانجویان توزیع شده که در حالت کلی شامل سه هزار و ۹۲۰ سبد کالایی است.

هم اکنون در این جزیره ۲۰۰ توانجوی دارای معلولیت ذهنی و جسمی و ۴۵ زن سرپرست خانواده و بدسرپرست تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =