عملیات اجرایی هزارواحد مسکونی طرح ملی مسکن درکهگیلویه وبویراحمدآغاز شد

یاسوج- ایرنا- عملیات اجرایی احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه، رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران آغاز شد.

به کزارش ایرنا، حسین کلانتری در حاشیه این آئین اظهار داشت: عملکرد استان در حوزه مسکن در دولت تدبیر و امید حدود ۲ برابر ۳۵ سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این دولت ۳۵ هزارمین واحد مسکن روستایی محرومان مقاوم سازی شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان دولت سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن محرومان به بهره برداری می رسد.
 
کلانتری  با اشاره به اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج با محدودیت زمین رو به رو هستیم، اظهار داشت: چهار هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان احداث می ‌شود.

وی افزود: از این تعداد ۲ هزار واحد توسط ستاد اجرایی فرمان امام، هزار واحد توسط بنیاد مسکن و مابقی توسط سایر نهادها احداث می‌ شود.

کلانتری بیان کرد: در طرح بازآفرینی شهری جزو سه استان برتر کشور هستیم و تاکنون ۳۵ هزار واحد در استان مقاوم سازی شده است که از این تعداد ۱۵ هزار واحد معادل ۵۰ درصد در دولت تدبیر و امید مقاوم سازی شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در خصوص نوسازی و بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل و زلزله در استان، قدم های بزرگی برداشته شده است، ابراز داشت: سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در شهرستان دنا باید بازسازی شود.
 
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان را از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز کردیم، بیان کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ واحد تکمیل شد و منتظر اتمام عملیات اجرایی ۳۰۰ واحد باقی مانده هستیم.

کلانتری افزود: در طی مراسمی این سه هزار و۵۰۰ واحد مسکن محرومان روستایی را واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه از تعداد ۱۶ هزار واحد مسکن مهر ،تا پایان دولت قبل تنها ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، تصریح کرد: ۶۰ درصد مابقی پیشرفت این پروژه در دولت تدبیر  و امید اجرایی شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تسریع در روند عملیات اجرایی واحدهای در حال ساخت تاکید کرد و گفت: در تلاشیم که بر اساس برنامه زمانبندی واحدهای مسکونی در حال ساخت را در موعد مقرر تحویل مردم دهیم.

کلانتری مسکن را یکی از اولویت‌های  اساسی و از نیازمندیهای مهم مردم دانست که باید با دقت و حساسیت و با رعایت همه دستورالعملهای ساخت و ساز و اصول مهندسی ساخته و تحویل شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =