۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۰:۴۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84305721
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار وزرای امور خارجه انگلیس و فلسطین

لندن- ایرنا- وزرای امور خارجه انگلیس و فلسطین روز پنجشنبه در لندن دیدار و پیرامون انتخابات پیش‌رو در فلسطین گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس بامداد جمعه در توئیتی نوشت: انتخابات فلسطین باید معتبر و فراگیر باشد و فلسطینیان بتوانند در قدس شرقی (که تحت اشغال رژیم صهیونیستی است) رأی دهند.

وی با اشاره به دیدار خود با «ریاض المالکی» وزیر امور خارجه فلسطین، از تمام طرف‌ها خواست تا از برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در این کشور حمایت کنند.

مالکی پیش‌تر با جوسپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز درباره انتخابات پیش رو در فلسطین گفت وگو کرده بود. بورل ضمن ابراز حمایت از این رویداد دموکراتیک، گفته بود که تشکیل سازمان‌های پاسخگو در فلسطین که قوانین بین المللی و حقوق بشری را رعایت کنند، برای راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل حائز اهمیت هستند.

وی تصریح کرد که اتحادیه اروپا آمادگی دارد تا از این روند مهم از طریق تداوم کمک به کمیسیون مرکزی انتخابات حمایت کند.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سال گذشته فرمان ریاستی انتخابات عمومی در سرزمین‌های فلسطینی را صادر کرد.

خبرگزاری «وفا» فلسطین با اشاره به اینکه این انتخابات در سه مرحله برگزار خواهد شد، اضافه کرد: بر اساس فرمان ریاستی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات مجلس قانونگذاری در روز ۲۲ ماه می‌ (یکم خرداد) و انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) برگزار خواهد شد و چنانچه انتخابات مجلس قانونگذاری به مرحله دوم کشیده نشود، انتخابات مجلس ملی در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

این برای نخستین بار پس از ۱۵ سال است که تشکیلات خودگردان فلسطین حکمی برای برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست جمهوری و مجلس ملی صادر می‌کند که مورد استقبال جنبش «حماس» قرار گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha