وبینار " سعدی، ادیب ایرانی و استاد سخن" در ژاپن برگزار می شود

تهران- ایرنا- نشست تخصصی «سعدی، ادیب ایرانی و استاد سخن» با همت رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن و با پیام تصویری غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی، روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه (۲۴ آوریل۲۰۲۱) ساعت ۱۷ به وقت توکیو (۱۲:۳۰ به وقت تهران) به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، در این برنامه دکتر ناهو ناکامورا ایران شناس ژاپنی و مدرس دانشگاه دایتو بونکا در مورد این شخصیت بزرگ ایرانی سخنرانی خواهد کرد و در قالب نماهنگ ها و تصاویر مختلف، موضوعات مرتبط به علاقه مندان ارائه خواهد شد.

برای شرکت در نشست می بایست لینک Join Zoom Meeting: https://us۰۲web.zoom.us/j/۸۳۶۴۵۵۹۴۹۵ را در صفحه مرورگر باز کرده یا در اپلیکیشن موبایل یا کامپیوتری زوم، کد شناسه Meeting ID: ۸۳۶-۴۵۵-۹۴۹۵ را وارد کرد.

اول ادیبهشت ماه به نام روز جهانی سعدی استاد سخن شناخته می شود و در ژاپن نیز برخی شخصیت های برجسته ایران شناس همچون پروفسور آراکی، پروفسور گامو، پروفسور ساوا، پروفسور کورویاناگی، پروفوسور امیکو اوکادا و... یا کتاب های گلستان و بوستان سعدی را به ژاپنی ترجمه نموده و یا در ارتباط با این شاعر و اندیشمند برجسته، کتب، مقالات و پژوهش های مختلفی را منتشر کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha