زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در این استان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور روزهای ۲۰ و ۲۱ خردادماه امسال است. 

هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون ورودی پایه هفتم ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۰ خردادماه و آزمون ورودی پایه دهم نیز روز جمعه ۲۱ خردادماه امسال برگزار می‌ شود. 

وی افزود: آخرین مهلت تکمیل فرآیند ‌نام نویسی (پرداخت هزینه) در مدارس استعدادهای درخشان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان روز جمعه سوم اردیبهشت ماه امسال است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورت بروز مشکلات ناشی از همه‌ گیری بیماری کرونا تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در کشور و این استان بنا به صلاحدید اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا قابل تغییر خواهد بود. 

زارع پور عنوان کرد: لازم است که دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی و نهم متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند به اطلاعیه ‌های صادره از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مورد تاریخ دقیق برگزاری آن توجه کنند. 

وی ابراز داشت: نام نویسی دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی و نهم متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند تنها از طریق سامانه ملی به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir امکان پذیر بوده و تمام فرآیند نام نویسی نیز به صورت اینترنتی انجام می‌ شود. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =