استاندار: تامین آب مهمترین نیاز سمنان برای تحقق شعار سال است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: تامین آب به ویژه برای بخش صنعت نیاز اصلی استان در تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها و توسعه است.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر، عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، گفت: رفع موانع تولید از مهم ‌ترین‌ پشتیبانی ها در حوزه تحقق شعار سال است که باید این امر در زمینه ظرفیت های استان برای تحقق شعار سال، مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان این که پیگیری ها برای تامین آب در استان سمنان از چندین مجرا در دستور کار است، تصریح کرد: انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی یکی از طرح‌های در دست اجرا است که اقداماتی از جمله مکاتبه با رییس جمهوری و پیگیری برای ورود سرمایه‌گذار جهت اجرای طرح در حال انجام است.

آشناگر اظهار داشت: استفاده از پساب توسط شهرداری سمنان در حال انجام است که ضرورت دارد در این خصوص با هماهنگی و مساعدت دستگاه های مرتبط، تسریع لازم صورت ‌گیرد تا با تامین آب در استان، ‌بخش صنعت از لحاظ تامین آب بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

وی خاطر نشان کرد: با شرایط فعلی استان سمنان مجوز استقرار صنایعی که نیاز به آب فراوان دارند داده نمی‌شود و در شرایط فعلی شاهد رونق صنایع آب‌بَر در استان سمنان نخواهیم بود.

آشناگر با تاکید بر اینکه اقدام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برای ورود به بحث ارائه راهکار برای تحقق شعار سال کارپسندیده ای است، گفت: تحقق شعار سال به عنوان یک ‌وظیفه برای دستگاه های اجرایی و یک راهبرد برای بخش خصوصی است که نیاز است بُرش استانی در خصوص ارائه راهکارهای تحقق شعار سال توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در دستور کار قرارگیرد.

استاندار سمنان گفت: در حوزه اجرا باید پشتیبانی هایی که برای رونق اقتصادی کشور مهم است را شناسایی و در دستور کار قرار دهیم؛ تعدد بخشنامه ها و مقررات کارآفرینان را با مشکلاتی مواجه ‌کرده که باید بررسی و برای رفع موانع ارائه راهکار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =