فرماندار تالش: برگزاری جشن در باغ‌ها اقدام علیه سلامت عمومی است

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش برگزاری جشن‌های خانوادگی در باغ‌ها را غیرقانونی و اقدام علیه سلامت عمومی دانست و از ماموران بهداشت و دادگستری خواست، متخلفان را شناسایی و با آنان مطابق قانون برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا در فرمانداری تالش گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا همچنان قرمز است و محدودیت های تردد و فعالیت مشاغل برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

وی ساده انگاری را باعث افزایش بیماری کووید ۱۹ در شهرستان دانست و گفت: مردم در نانوایی ها پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا را رعایت نمی کنند و بدون ماسک و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف ها حضور دارند و باید با افراد متخلف برخورد شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش نیز در این جلسه با اشاره به بستری ۳۳ بیمار کرونایی در بیمارستان گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون ۱۷۷ نفر بستری شده اند و از این تعداد ۷۴ بیمار از هشتپر ، ۲۳ بیمار از لیسار، ۲۵ بیمار از اسالم، هفت بیمار از خطبه سرا ،۹ بیمار از جوکندان، پنج بیمار از کیشون بن، ۲ بیمار از ناو ، ۲ بیمار از چوبر ، یک بیمار ازحویق و ۲۹بیمار از شهرهای دیگر بوده است. 

دکتر بختیار حیدرنیا با اشاره به انجام بیش از سه هزار و ۵۰۰ بازرسی از اصناف گفت: در بازدید دیروز ناظرین بهداشت از ۱۵ بانک بخش های مختلف شهرستان، به جز بانک کشاورزی لیسار و توسعه تعاون تالش بقیه بانک‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله حضور یک سوم پرسنل، خودکار ارباب رجوع، ضدعفونی مراجعه کنندگان، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی نمره منفی داشتند.

وی از مردم، ادارات، کارمندان و شهروندان خواست تا محدودیت ها را جدی گرفته و برای قطع زنجیره کرونا در خانه بمانند و از دورهمی و بازارگردی خودداری کنند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha