۱۱ طرح آبرسانی به روستاهای بندرلنگه به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- ۱۱ طرح آبرسانی به روستاهای شهرستان بندرلنگه با هزینه ۲۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عصر پنجشنبه با حضور استاندار هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در حاشیه مراسم بهره برداری از این طرح‌ها که در روستای «کوهین» بندرلنگه برگزار شد، افزود: با افتتاح این طرح‌ها که از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است، یکهزار و ۲۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۲۰۰ نفر از آب شرب پایدار بهره مند شدند.

امین قصمی افزود: طرح‌های یادشده شامل احداث ۶ باب مخزن، اجرای لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع آب به طول ۷۸ کیلومتر و احداث ۲۵ باب حوضچه است.

وی اظهارداشت: بهره برداری از این طرح‌ها سبب بهبود و تقویت روند آبرسانی به روستاهای «گزدان»، «بلعسکر»، «کوهین»، «چاه کهنه»، «دژگان»، «کلاتو پائین»، «قنات تنگو»، «بستانه»، «رمیله»، «بنود»، «خرابه»، «نخل جمال»، «نخل خلفان»، «گریشه»، «میچائیل»، «بوجبرائیل»، «شکروئیه» و «روستای گزیر» شهرستان بندرلنگه  شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین با اشاره به روستای کوهین و چاه کهنه افزود: این روستاها با وجود اینکه در نزدیکی شهر بندرلنگه قرار داشتند اما بدلیل نبود شبکه آبرسانی، سال‌ها از بی آبی رنج می‌بردند.

به گفته قصمی، آبرسانی به این روستاها یکی از اولویت‌های شرکت آبفا پس از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود که با اختصاص اعتبار ویژه و حمایت‌های استاندار هرمزگان در آستانه تابستان این پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه مشترکان این روستاها از آب شرب پایدار برخوردار شدند، افزود: در حال حاضر ٣٠٠ خانوار روستای کوهین و چاه کهنه با جمعیتی افزون بر یکهزار و ۲۰۰ نفر از شبکه آبرسانی بهره مند شدند.

 این مسوول یادآورشد: این طرح آبرسانی شامل، پنج کیلومتر شبکه توزیع و ۱۱ کیلومتر خط انتقال است که با هزینه ۵۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اجرا و تکمیل شد.

وی همچنین به آغاز عملیات خط انتقال مجتمع «شناس» بندرلنگه به طول ۶ کیلومتر با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این پروژه امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =