کرونا جان ۸ بیمار دیگر را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه هشت بیمار کرونایی در این استان جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان پناه روز پنجشبه در این باره اظهار داشت:شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۵۴۷ نفر رسیده است.

 وی افزود: ۵۵۳ بیمار در بیمارستان های معین کرونا بستری هستند.

یزدان پناه تاکید کرد: از این تعداد ۱۷۵ نفر مبتلای قطعی به کرونا بوده و ۲۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۳۴ هزار و ۷۰۰  نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه ابراز داشت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۶ نمونه pcr انجام شده که ۵۴ درصد موارد مثبت بوده آمد.

وی ادامه داد: بیشترین مبتلایان در شهرستان های بویراحمد( ۶۱ درصد موارد مثبت)، کهگیلویه( ۵۷ درصد موارد مثبت)، گچساران و دنا و از ۴۷۱ نمونه تست سریع انجام شده ۲۶ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: روند افرایشی موارد مبتلا در شهرستانهای بویراحمد و کهگیلویه نگران کننده بوده و مردم این دو شهرستان باید رعایت  دستورالعمل های بهداشتی را بنمایند.

وی افزود: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار قربانیان و مبتلایان و موارد بستری  در استان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند.

یزدان پناه ادامه داد از مردم خواهانیم از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند و در هیچ تجمعی و دورهمی حضور نیابند و از حضور در مناطق شلوغ و پرخطر اجتناب کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =