۱۴۰ نفر دیگر در شرق استان سمنان به کرونا دچار شدند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۴۰ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌های شاهرود و میامی شناسایی شدند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه روند ابتلا به ویروس کرونا در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بالا و تا حدودی تثبیت شده است، افزود: روند نگران کننده ای که از ۲ هفته قبل شاهد بودیم در این هفته تاکنون مقداری کندتر شده و سرعت ابتلا ثابت مانده است.

وی با بیان اینکه هنوز شیب نزولی ابتلا در شهرستان های شاهرود و میامی آغاز نشده است، ابراز امیدواری کرد: از هفته آینده آرام، آرام وضعیت نزولی را پیش رو خواهیم داشت.

چمن، از مراجعه ۲۵۴ بیمار با علایم مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی و اورژانس خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۶ تن در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هم اکنون ۱۸۲ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین (ع) بستری هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۴ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی همکاری مردم ، تلاش کادر بهداشت و درمان و مسوولان شهرستان در حوزه های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا را ستودنی خواند و ابراز داشت: کارکنان حوزه بهداشت و درمان در ماه مبارک رمضان و با شرایط روزه‌داری فعالیت خود را تشدید کرده و با اقتدار در صحنه حضور دارند.

چمن با بیان اینکه واکسیناسیون در زیر مجموعه این دانشگاه همزمان با سراسر کشور آغاز شده است، افزود: گروه های پرخطر از جمله کسانی که بیماری مزمن زمینه ای دارند ، سالمندان و پاکبانان و همچنین گروه های در خطر از جمله همکاران بهداشت و درمان، جامعه پزشکی در اولویت واکسیناسیون قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه گروه های هدف واکسیناسیون تاکنون استقبال و همراهی خوبی داشتند، تصریح کرد: امیدواریم با تلاش مردم و مسوولان، آگاهانه، هوشمندانه و داوطلبانه با مشارکت جمعی شرایط بهتری در هفته آینده پیش رو داشته باشیم.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۹۰۵ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۳ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۸ هزار و ۳۶۶ تن رسیده است.

تا ظهر امروز پنجشنبه (۲ اردیبهشت ماه) ۵۱۸ هزار و ۹۰۴ تن دوز اول واکسن کرونا و ۱۴۸ هزار و ۲۹۸ تن نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۶۷ هزار و ۲۰۲ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha