۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84305579
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: یزد به مرکز اقتصاد دانش بنیان تبدیل شود

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: نشست هایی در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان برگزار شد و در حال پیگیری این موضوع هستیم که استان به مرکز و پایگاه اقتصاد دانش‌بنیان کشور تبدیل شود.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دفتر نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، محمدعلی طالبی در نشست گفت و گوی بخش خصوصی و دولت افزود: همه ما در چارچوب اولویت‌هایی که در استان داریم بحث شرکت‌های دانش‌بنیان را دنبال می‌کنیم و امروز بخش خصوصی همکاری بسیار خوبی با دولت در این زمینه دارد.

وی  با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در کشور و با محوریت یزد فراگیر شد، اظهار کرد:  امروز تمامی کشور، یزد را با اقتصاد دانش‌بنیان می‌شناسند و این ظرفیت بسیار خوبی است که به همه ما کمک می‌کند در این مسیر حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از این جهت باید برای رفع مسایل و مشکلات پیش روی اقتصاد دانش‌بنیان اقدام لازم را انجام داد و به ۲ موضوع تامین اجتماعی و مالیات بسنده نکنیم و همه مسایل را در دستور کار قرار دهیم.

طالبی با اشاره به پیشنهادهای مطرح شده در این نشست ادامه داد: برخی از پیشنهادها با این نگاه که مشکلات برطرف شود باید بررسی بیشتری صورت پذیرد تا در راستای تقویت صنایع دانش‌بنیان در استان از آن استفاده شود.

وی خواستار پیگیری بیشتر برای رفع مشکلات موجود در این راستا شد و گفت: در خیلی از حوزه‌ها ما می‌توانیم بحث آموزش را با جدیت دنبال کنیم و جاهایی که شرکت‌های دانش‌بنیان ضروری می‌بینند ما می‌توانیم این موضوع را پیگیری کنیم.

همچنین رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی و نماینده یزد و اشکذر در مجلس یازدهم با اشاره به طرح مجلس برای حمایت و تقویت شرکت های دانش بنیان در کشور، گفت: بخش‌نامه‌های بانک مرکزی باید برای فعالیت بخش خصوصی ثبات پیدا کند.

محمدصالح جوکار با بیان اینکه در سال‌های گذشته مقام معظم رهبری بر روی اقتصاد تاکید فراوانی داشتند ، افزود: سال گذشته که جهش تولید نام گرفته بود به تعبیر ایشان چندان موفق نبودیم و امیدواریم که امسال با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم بتوانیم حمایت‌های لازم را از بحث تولید داشته باشیم و زمینه اشتغال را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم کنیم.

وی افزود: مراجعه او در سال ۹۹ به ویژه ۶ ماهه آخر سال از واحدهای تولیدی زیاد شد، تمامی آنها هم به این برمی گشت که بانک مرکزی امروز بخش نامه‌ای صادر می کند که هیچ کسی در جریان آن نیست و کاملا با بخش‌نامه‌های قبلی متضاد است.

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدامات صادرات را با مشکل جدی روبرو کرد، گفت: این موضوع اصلا قابل قبول نیست و باید ثباتی در بحث بخش‌نامه‌ها داشته باشیم و براساس آن عمل کنیم.

جوکار ادامه داد: این که هر روز بخشنامه‌ای صادر شود که بخش خصوصی در موضوع صادرات به وسیله این بخش‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌ها با مشکل مواجه شود اصلا قابل قبول نیست.

هم اکنون ۹۰ شرکت دانش بنیان در استان یزد فعالیت دارد که از این لحاظ در میان ۳۱ استان در جایگاه چهارم قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =