۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 84305550
۵ نفر

برچسب‌ها

دو خودرو و یک کارگاه لوسترسازی در پردیس دچار حریق شدند

تهران- ایرنا- رئیس آتش نشانی شهر پردیس گفت: طی ساعات گذشته دو خودرو در مسیر بزرگراه تهران- پردیس، جاده قدیم جاجرود و یک کارگاه لوستر سازی در ناحیه صنعتی خرمدشت دچار حریق شدند.

«مهدی درفکی» عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وقوع دو حادثه رانندگی در مسیر غرب به شرق آزاد راه تهران-پردیس و جاده قدیم قدیم جاجرود باعث بسته شدن مقطعی راه و ایجاد ترافیک سنگین در این محور شد.

وی با اشاره به حادثه آتش گرفتن خودروی داخلی در داخل تونل اول آزاد راه تهران و پردیس،  اظهار داشت: آتش گرفتن یک دستگاه خودرو دیگر به دلیل نقص فنی در داخل تونل شماره یک آزاد راه تهران -پردیس نیز سبب ایجاد ترافیک در مسیر عبوری خودروهای گذری به سمت پردیس شد.

رئیس آتش نشانی شهر پردیس گفت: در حوادث یاد شده تلفات جانی نداشتیم عملیات اطفای حریق توسط نیروهای امدادی انجام و ترافیک محدوده حریق با کمک پلیس راهور و نیروهای امدادرسان حاضر در محل حادثه بازگشایی شد.

درفکی گفت: رانندگان خودروهای خود را در داخل تونل رها کرده و در خارج از تونل در انتظار اطفای کامل حریق و بازگشایی تونل بودند.

وی ادامه داد: حادثه سوم مربوط به آتش سوزی کارگاه لوستر سازی در ناحیه صنعتی خرمدشت است و در حال حاضر آتش نشانان برای اطفای حریق و نیروهای امدادی برای کمک به مصدومان احتمالی در صحنه حادثه حضور دارند.

به گزارش ایرنا، آتش نشانان در حال اطفای حریق هستند و هنوز آمار دقیق فوت شدگان و یا مصدومان احتمالی حادثه اعلام نشده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در خصوص حادثه آتش سوزی در تونل پردیس گفت: ساعت ١۵:١٧ دقیقه امروز این حادثه در بزرگراه جدید پردیس، به سمت پردیس، داخل تونل اول به سامانه ١٢۵ اعلام و بی درنگ ماموران ایستگاه شماره ٢۶ به محل اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به ترافیک سنگینی که ایجاد شده بود آتش نشانان مجبور شدند که مسافت زیادی را لوله کشی کنند که ده ها دستگاه خودرو داخل تونل بودند و دود بسیار زیادی نیز بخشی از تونل را احاطه کرده بود.

ملکی با بیان اینکه این حادثه ٣٠٠ متر پس از دهانه ابتدایی تونل رخ داده بود گفت:  یک دستگاه خودرو پژو ٢٠٧ به دلایل نامشخص دچار آتش سوزی شده بود اما سرنشینان پیش از حادثه از خودرو خارج شده بودند.

به گفته وی، خودروهای دیگر نیز به علت دودی که ایجاد شده بود به سرعت خودروها را در وضعیت نامنظم رها کرده بودند، به همین دلیل تقریبا مسیر بسته بود و  آتش نشانان تهران مجبور بودند صدها متر آب رسانی کنند البته نیروهای آتش نشانی پردیس با توجه به اینکه از لاین مقابل حرکت کرده بودند تا نزدیکی محل حادثه خود را رسانده بودند.  

ملکی خاطرنشان کرد:  این حادثه بدون مصدومیت مهار شد و از سرایت آتش به سایر خودروها جلوگیری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =