۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84305546
۳ نفر

برچسب‌ها

آشپزخانه اطعام مهدوی و افطاری در سروآباد افتتاح شد

سنندج- ایرنا- مدیر کمیته امداد شهرستان سروآباد گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان آشپزخانه اطعام مهدوی و افطاری ساده با مشارکت و همکاری فرماندهی انتظامی و خیرین این شهرستان افتتاح شد.

کوهسار قاضی زاده روز شامگاه پنجشنبه در حاشیه افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این آشپزخانه به مناسبت ماه مبارک رمضان در راستای اجرای سومین مرحله «ایران همدل» افتتاح شده و طبخ، بسته بندی و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان و مددجویان این نهاد از اهداف اصلی این طرح است.

وی افزود: در اولین روز از فعالیت این آشپزخانه تعداد ۲۰۰ پرس غذای گرم طبخ، بسته بندی و قبل از غروب آفتاب در بین نیازمندان شهر سروآباد توزیع می شود.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد به برنامه های مهم این نهاد در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت:  دیدار با خانواده‌های تحت حمایت در قالب طرح مفتاح الجنه، جمع آوری و پرداخت زکات فطریه و طرح اکرام ایتام و محسنین از مهمترین برنامه های این نهاد خدمتگزار در طول ایام مبارک رمضان است.

وی یادآور شد: توزیع سبد کالا معیشتی، طبخ و توزیع غذای گرم در بین خانواده های تحت حمایت و نیازمندان شهرستان تا پایان ماه مبارک رمضان توسط کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد انجام می شود.

وی اضافه کرد: در طرح اکرام تعداد ۸۹۰ حامی و خیر گرامی تعداد ۳۸۰ فرزند معنوی را تحت سرپرستی خود قرار داده اند و پیگیری برای شناسایی خیرین و تحت سرپرستی قرار دادن فرزندان معنوی در این ماه مبارک ادامه خواهد داشت.

قاضی زاده افزود: جمعیت تحت پوشش حمایت های کمیته امداد در شهرستان سروآباد چهار هزار و ۹۷۰ خانوار در قالب ۱۰ هزار نفر  امداد که باکمک خیرین و حامیان تمام خانواده ها ازاین طرح بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه در شهرستان سروآباد چهار مرکز نیکوکاری فعال بوده و ازطریق ارتباط با خیرین و جذب کمکهای مردمی نیازمندان حوزه کاری خود را پوشش می دهند گفت: خیرین  نیکوکار می‌توانند از طریق مراجعه حضوری و یا شماره گیری کد #۰۸۷۵۸۸۷۷ و یا واریز وجه  به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۶۰۱۴ به یاری نیازمندان شهرستان بیایند.

هم اکنون در شهرستان سروآباد ۱۰ هزار و ۷۰ نفر در قالب چهار هزار و ۷۳۲ خانوار از خدمات کمیته امداد امام (ره) بهره مند هستند که سه هزار و ۶۵۳ خانوار آن مستمر بگیر عادی، یک هزار و ۵۷ خانوار مستمری بگیر آن تبصره ۱۴ و ۲۲ خانوار نیز تک و چندخدمتی است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از  ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =