سرپرست دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی منصوب شد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با صدور حکمی سیدمهدی موسوی را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری منصوب کرد.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در این حکم انتصاب آورده است: بنا به پیشنهاد سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مراتب تعهد و تجارب ارزنده شما به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری منصوب می‌شوید.

پیش‌تر محمدعلی نبی پور به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات خراسان رضوی فعالیت داشت که دی ماه پارسال به سرپرستی معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی منصوب شد.  

در حال حاضر ۱۶ هزار و ۵۴۰ نفر برای عضویت در ششمین دوره شوراهای روستایی در خراسان رضوی ثبت نام کرده‌اند و فرایند بررسی صلاحیت این داوطلبان از سوی نهادهای چهارگانه در قالب هیات های اجرایی در حال رسیدگی است.

شمار ثبت نام شدگان نهایی برای عضویت در شوراهای شهری استان نیز سه هزار و ۲۴۴ نفر اعلام شد که در مجموع ۱۳ درصد معادل ۴۰۲ نفر از این تعداد توسط هیات های اجرایی استان ردصلاحیت شده اند و هم اکنون بررسی فرایند تایید صلاحیت این افراد در هیات های نظارت در حال انجام است.

همچنین ۱۲ داوطلب برای حضور در دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان برای تصاحب یک کرسی خراسان رضوی در این مجلس ‌نام‌نویسی نموده اند که در حال حاضر فرایند احراز صلاحیت علمی این افراد بررسی می شود.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا،  روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۳۳ شهرستان، ۸۷ شهر و  ۲ هزار و ۵۸۶ روستا برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha