۳۲۸ دستگاه چادر امدادی بین زلزله زدگان گناوه توزیع شد

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهرگفت: این جمعیت تاکنون برای اسکان اضطراری زلزله زدگان شهرستان گناوه ۳۲۸ دستگاه چادر امدادی بین خانوارهایی که منزل آنها دچار آسیب شده توزیع کرده است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا حاجیانی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این تعداد چادر امدادی به وسیله تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر متشکل از ۸۳ نفر از پرسنل، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر توزیع شده است. 

وی اظهارکرد: همچنین در پنج روز گذشته ۵۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته،به وسیله ۱۶ خودروی سنگین و سبک کمک دار در شهر و روستاهای شهرستان‌های گناوه و دیلم انجام شده است.

حاجیانی اضافه کرد: از بدو حادثه زلزله شهرستان گناوه تا امروز در شهرستان های گناوه و دیلم به بیش از ۳۱ روستا خدمات رسانی شده است.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود: از مردم مناطق زلزله زده قدردانی میکنیم که با سعه صدر خود ما را در خدمات رسانی مطلوبتر همراهی کردند.  

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد؛شدت این زلزله در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس نیز احساس شد.

هم اینک خدمات زیرساختی از جمله ، برق ، تلفن ثابت و اینترنت مناطق زلزله زده برقرار است.

شهرستان گناوه در ۱۱۰ کیلومتری شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =