دوره‌ جدید زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در بوشهر آغاز شد

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: دور جدید زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در این شهر آغاز شد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شهرداری بوشهر روز پنجشنبه به نقل از مسعود غلام‌زاده فرد  اعلام کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه شهروندان بوشهری، ازدیاد سگ‌های بلاصاحب است که مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: فراوانی سگ های بلاصاحب در بوشهر به نقطه‌ای رسیده بود که گاهی منجر به آسیب‌های جدی این سگ ها به رهگذران و بویژه کودکان شده بود.

غلامزاده‌فرد ادامه داد: در این راستا و به عنوان یک مطالبه عمومی از اسفندماه سال گذشته، مقدمات انتخاب پیمانکار برای زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در بوشهر آغاز و پس از طی تشریفات قانونی در این هفته زنده‌گیری این سگ‌ها در بوشهر آغاز شد.

وی عنوان کرد: شرکتی که برنده این مناقصه شده یکی از شرکت‌های حامی و دوست‌دار حیوانات و دارای کارنامه‌ای موفق در این بخش است و با نظارت بهینه، از هر نوع بدرفتاری با سگ‌های بلاصاحب جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: در جهت رفاه و آسایش عمومی، کمپ نگهداری سگ‌های بلاصاحب در مکانی دور از زندگی مردم طراحی شده و نظارت مستمری نیز بر این کمپ اعمال می‌شود.

وی بیان کرد: معدود افرادی نیز مانع از زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب می‌شوند که با توجه به دریافت حکم قضایی از جمع‌آوری آنها جلوگیری می‌شود.

غلامزاده گفت: وجود بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان، ایجاد مزاحمت برای شهروندان، رعایت مسائل بهداشتی و درمانی و مطالبه جدی شهروندان از دلایل جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب در فضای شهری است.

وی افزود: کار زنده گیری سگ‌های بلاصاحب با کمک چند اکیپ بخش خصوصی و نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر آغاز شده و شهروندان می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۰۹۰۲۰۶۶۴۲۲۲ در اجرا مطلوب‌تر این طرح کمک کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha