دادستان کرمان: دستگاه قضا بدون اغماض با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌کند

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: دستگاه قضایی در این استان با هرگونه تخلفات و جرایم انتخاباتی بدون هر گونه چشم‌پوشی برخورد قانونی می‌کند.

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری شامگاه پنجشنبه ضمن اعلام این خبر به رسانه ها  افزود: باتوجه به اینکه فضای مجازی زمینه بسیاری از جرایم شده است،کمیته رصد فضای مجازی ویژه انتخابات ۱۴۰۰در دادسرای کرمان تشکیل و به صورت مستمر فعال می باشد.

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغی ریاست معظم قوه قضائیه در خصوص تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی، افزود:  ضرورت دارد همه دستگاه های نظارتی برای صیانت از آرای مردم پیش بینی های لازم را انجام دهند.
سالاری  بخشنامه ابلاغی را پیام صریح ریاست قوه قضائیه برای متولیان امر دانست و گفت: آیت الله رییسی  هوشمندانه و با درک حضور حداکثری مردم بدنه نظارتی دستگاه را به اجرای وظایف ذاتی خود الزام کرده است.
دادستان کرمان در ادامه تمامی احزاب و گروه های سیاسی را دعوت به رعایت اخلاق انتخاباتی کرد و گفت: اگر خدایی ناکرده بداخلاقی های انتخاباتی واجد وصف مجرمانه باشد دستگاه قضا بدون توجه به خط و جناح منسوب ، برخورد قاطع و بازدارنده ای را در دستور کار قرار می دهد .
سالاری ادامه داد: قضات ویژه انتخابات باید پایش دقیقی پیرامون جرائم انتخاباتی انجام دهند و نباید کوچکترین تحرکی که به امنیت روانی جامعه در مقوله انتخابات خدشه وارد می کند از نگاهشان دور بماند.
 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان "محمدعلی سلیمانی" معاون فضای مجازی و حقوق عامه دادسرای کرمان  را به عنوان قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات ۱۴۰۰در مرکز  استان کرمان تعیین کرده است .

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه به صورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =